Yaşam burADA

Sakarya’nın gelişen bölgesi Erenler’de yer alan Ada Alışveriş Merkezi, zengin marka karması, özel kampanyaları ve kültür-sanat etkinlikleriyle bölgenin çekim merkezi durumunda. Ada Alışveriş Merkezi Müdürü Akgün Yıldız, ziyaretçileriyle duygusal bağ kurduklarını söylüyor

Yaşam burADA

Fulya B. ÖZTÜRK

Ada AVM, kurulduğu günden bu yana Sakarya’nın sosyo kültürel hayatına ne gibi katkılarda bulundu?
15 Aralık 2007 tarihinde açılan Ada AVM şehirde bu konuda değişimin öncüsü oldu. Şehirde yaşayan insanların buluşma noktası olmasının yanı sıra, alışkanlıklarında da pozitif değişikler oluşmasını sağladı. Örneklendirecek olursak birçok ünlü isimle bir araya gelmelerini merak ettikleri soruları sorma ve birlikte keyifli vakit geçirme fırsatı buldu. Özel günlerde düzenlediği aktivitelerle kazandıran ve sürprizler yaşatan bir AVM olarak ziyaretçilerimizle duygusal bağ kuruyoruz.

Ada AVM’nin lokasyon avantajlarını dinleyebilir miyiz? Bulunduğunuz lokasyon, alışveriş merkezinin kendine özgü kimliğinin oluşmasında ve ziyaretçiler tarafından benimsenmesinde nasıl bir rol oynuyor?
Ada, lokasyon olarak şehir merkezinin 5 kilometre dışında, D-100 şehir merkezi girişinde kalan bir lokasyona sahip. Bölgesel olarak gelişimini tamamlamamış bir yapıya sahip olmasının yanı sıra gelişime açık alanlara sahip geniş bir bölgede yer alıyoruz. Ada’nın açılmasıyla birlikte değerlenen ve konut işyeri gibi yapılaşmalar oluştu. Son dönemde hızlanan konutlaşma, sosyal alanlar ve işyerleriyle lokasyonumuz daha da benimsenmiş hale gelecek.

Marka karmanız hakkında bilgi alabilir miyiz?
Şu an perakende sektöründe öncü olarak bilinen ve şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak birçok markaya ev sahipliği yapıyoruz. Elektronikte Teknosa, eğlencede Cinemaksimum, fast food’da Burger King, Mcdonalds, Sultan Ahmet Köftecisi, Bursa Kebapevi, yapı markette Tekzen, erkek giyimde Kığılı, Sarar, Ds Damat, Karaca, Garderobe Paris,  Sabri Özel,  kadın giyimde İpekyol, Twist, Roman, Koton, Batik, Vakko, spor giyimde Mavi, LTB, US Polo,Levis, ayakkabı da İnci, Kemal Tanca, Deichmann gibi birçok markayla büyük bir aileyiz.

Ada AVM’ye kimler geliyor, ziyaretçi profilinizi öğrenebilir miyiz?
Sakarya dışında Koceeli, Düzce’den  de ziyaretçilerimiz Ada’ya geliyor.

Yıl içinde düzenlediğiniz etkinlikler hakkında Bu yıl içinde hangi etkinlikler düzenlediniz? En çok hangi organizasyonlar ses getirdi?
“Ada’da Uzay Macerası” en cok ses getiren aktivitemiz oldu.  Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle tüm okullara ulaştık ve outdoor aracılığıyla aktiviteyi duyurduk. Vortex tünelinde uzay boşluğunda yürümeye çalışmanın şaşkınlığı ve heyecanını, uzay üssünde uzayla ilgili bilgilerin verildiği atölye çalışmalarını tüm Sakarya ve çevre illerden gelen ziyaretçilerimizle birlikte aynı heyecanı yaşadık ve yaşattık.

2011 yılında uygulamaya başladığınız O Kart ile beklentilerinizi karşılayabildiniz mi? O Kart sahiplerine ne gibi avantajlar sunuyorsunuz?
Okart çıkış noktası ziyaretçilerimizi tanımak, onlara ulaşmak ve Ada’da yapacağımız kampanya ve aktivitelerden haberdar etmek kısacası iletişim kurmak için başladığımız bir uygulama. Okart sahiplerinin en büyük avantajı, AVM’de yapılacak her şeyden ilk onların haberdar olması ayrıca hediye ve hediye çeki kazanma şansı gibi ayrıcalıklar sunuyor.