Watsons Türkiye ve Şişli Belediyesi patili dostlarımız için el ele

Watsons Türkiye ve Şişli Belediyesi patili dostlarımız için el ele

Watsons Türkiye, Sürdürülebilir Yaşam misyonuyla yürüttüğü “Pati Dostu Watsons” projesi kapsamında Şişli Belediyesi ile çevreci bir iş birliği gerçekleştiriyor!

Pati Dostu Watsons projesiyle sokaklarda yaşayan patili dostlarımızın beslenme ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını mağazaların önlerinde konumlandırdığı kedi/köpek kulübeleri ve mama/su kapları ile karşılayan ve onların yaşam koşullarını iyileştirmeyi hedefleyen Watsons Türkiye, çevresel sürdürülebilirlik ekseninde projesini Şişli Belediyesi Şişli Komşu Kart iş birliği ile genişletiyor!

Müşterilerinin evlerinde atıklarını ayrıştırarak Watsons mağazalarındaki geri dönüşüm kutularına getirdiği her bir plastik atık, Şişli Belediyesi Şişli Komşu Kart iş birliği ile toplanıyor, geri dönüştürülüyor ve geri dönüşümden elde edilen gelir ile sokaklarda yaşayan patili dostlarımıza mama sağlanıyor. Böylelikle Watsons Türkiye sadece kendi çevresel ayakizini azaltmakla kalmıyor, müşterilerini de Sürdürülebilir Yaşam yolculuğunun bir parçası haline getiriyor ve misyonuna ortak ederek harekete geçiriyor!

Bu proje kapsamında Şişli ilçesinde bulunan 12 Watsons mağazasına (Mecidiyeköy, Cevahir, Trump Towers, Özdilek, Kanyon, Metrocity, City’s, Şişli, Osmanbey, Pangaltı, Rumeli ve Nişantaşı Güzelbahçe) plastik geri dönüşüm kutuları konumlandıran Watsons Türkiye, bu anlamlı iş birliğiyle müşterilerinin plastik atıkları geri dönüştürerek hem çevre kirliliğini önlüyor hem de atıkları dönüştürürken patili dostlarımızın beslenmesine katkıda bulunuyor.