Uygun Fiyatlı Tatil Yapmak İsteyenlere Ekonomik Avrupa Turları Tavsiyeleri

Uygun Fiyatlı Tatil Yapmak İsteyenlere Ekonomik Avrupa Turları Tavsiyeleri

Dünyanın en güzel ülkelerine ev sahipliği yapan Avrupa; her dönemde gözde tatil lokasyonları arasında yer almakta. Eşsiz ülkelerin ve şehirlerin yanı sıra tarihi değerleri ve doğa harikası güzellikleri ile gezginleri kendine hayran bırakmakta. Ekonomik Avrupa turları ile siz de bütçeniz sarsılmadan rüya gibi bir tatil geçirebilirsiniz. Sizler için Avrupa’da en uygun fiyatlara tatil yapabileceğiniz ülke ve şehirleri listeledik. Keyifli okumalar…

Sopron, Macaristan

Orta Çağ mimarisinin izlerini taşıyan muhteşem yapılarıyla etkileyici bir görünüme sahip olan Sopron, Avrupa’dan uygun fiyatlı tatil yapmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz yerlerin başında geliyor. Şehir özellikle sağlık turizmi için sık sık tercih ediliyor. Bunun yanı sıra Károly Gözlem Noktası, Yangın Kulesi, Taród Kalesi, Merkez Madencilik Müzesi gibi turistik mekanlara da ev sahipliği yapan bu güzel Macar kentinde keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Trier, Almanya

Kuruluşu MÖ 15’li yıllara dayanan ve Almanya‘nın en eski şehri olarak kabul bilinen Trier, gezginlerin sık sık ziyaret ettiği yerleşim yerlerinden biridir. Karl Marx’ın doğum yeri olmasıyla da ün kazanan şehir, Roma döneminden kalma yapıları ve tarihi eserleriyle büyüleyici güzelliktedir. Kente gittiğinizde taştan yapılan Roma kalesi Porta Nigra’yı ve 1035 yılından beri ayakta dimdik duran Trier Katedrali’ni mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

Porec, Hırvatistan

Istria Yarımadası’nın batısında yer alan Porec, Slav, Latin ve Osmanlı kültürlerinden etkilenen mimarisinin yanı sıra dar sokaklarıyla da herkesi kendine hayran bırakmakta. Şehre gidenleri Euphrasian Bazilikası, Meryem Ana Kilisesi ve Casa Romanica gibi turistik destinasyonlar beklemekte.

Olomouc, Çekya

Masalsı görünümü ve mimarisi ile ‘Küçük Prag’ diye de bilinen Olomouc‘un eşsiz şehir meydanı UNESCO tarafından korunmakta. Tarihi yapılarının yanı sıra üniversite şehri olmasıyla da dikkat çeken Olomouc, uygun fiyatlı küçük kafe ve barlarıyla öğrencilerin ve turistlerin gözdesi olan lokasyınların başını çekmekte.

Levanto, İtalya

İtalya‘da Cenova yakınlarında bulunan ve yaklaşık dört bin kişilik nüfusa sahip küçük bir kasaba olan Levanto, yaz aylarında turistlerin ilgi gösterdiği lokasyonlardan biri. Çevresinde başta Cinque Terre köyleri olmak üzere gezip görecek çok sayıda turistik cazibe merkezi de bulunmakta. Levanto, yemyeşil doğasıyla da huzur dolu tatilin Avrupa’daki en ekonomik adreslerinden biri.

Oviedo, İspanya

Mutfağı ve kültürüyle İspanya‘dan farklı bir yapıya sahip olan Oviedo, 9. yüzyıldan kalma tarihi yapıları ve göz alıcı mimarisiyle ilgi çekici bir coğrafyadır. Santa Maria del Naranco ve San Miguel de Lillo kiliseleri ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Oviedo, İspanya’da kültür turu yapmak isteyenlere bambaşka bir deneyim yaşatmakta.

Gruyères, İsviçre

Yokuş sokaklarında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız, sevimli kafeleri ve muhteşem doğası ile huzur bulacağınız Gruyères kasabası sizlere muhteşem deneyimler yaşatacak. Bunların yanı sıra Orta Çağ’dan kalma görkemli şatosuyla da görenleri kendine hayran bırakan güzel kasaba, İsviçre‘nin en popüler destinasyonlarından biri olarak ekonomik bir tatil yapmak isteyenlere göz kırpmakta.

Braşov, Romanya

Kış sporları meraklıları için sayısız kayak merkezi bulunan Braşov, Romanya’nın en çok ziyaret edilen ikinci şehri olarak bilinmekte Uygun fiyatlara bir tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri olan Braşov; Konsey Meydanı, İlk Rumen Okulu Müzesi, Siyah kilise gibi keşfedilmeyi bekleyen farklı mekânları ile de gezginleri cezbetmekte. Başta Eski Kent olmak üzere ziyaret edilmesi gereken çok sayıda kilise ve müze Braşov’da sizleri beklemekte.

Plovdiv, Bulgaristan

Plovdiv, Bulgaristan’nın başkenti Sofya’dan sonra ikinci büyük şehridir. Adını Makedonya Kralı II. Phliph’ten alan şehir, 2019 yılında Avrupa Kültür Başkenti unvanını almış olmasıyla bilinmekte. Antik dönemin izlerini günümüze kadar ulaştıran antik kentler, Türk-Osmanlı sivil mimarisini yansıtan mahalleler ile farklı kültürlerin izlerini bir arada sunan şehirde keşfedilmeyi bekleyen sayısız cazibe merkezi bulunmakta.

Sion, İsviçre

İsviçre’nin kayak merkezleriyle ünlü şehri Sion, ülkenin güneybatısında yer almakta. Yemyeşil tepelerin arasındaki geniş düzlüklerde kurulan şehir özellikle kış aylarında kayak yapmak isteyenlerle dolup taşmakta.