Toyzz Shop Kosova’da 3. mağazasını açtı

Toyzz Shop Yurt Dışında Büyüyor!

Toyzz Shop Kosova’da 3. mağazasını açtı

Dünyanın dört bir yanındaki çocuğa ulaşmayı hedefleyen Toyzz Shop’un yurt dışındaki ilk durağı Kosova oldu. Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan ve bugün Türkiye’nin global oyuncak markası olma yolunda adımlar atan Toyzz Shop, yıl sonuna kadar Kosova’da ve Arnavutluk’ta açacağı mağazalarla yurt dışındaki yaygınlığını artıracak.

“Oyun oynamak herkesin hakkı” misyonuyla faaliyet gösteren Türkiye’nin lider oyuncak markası Toyzz Shop, dünya çapında büyümesini güçlü adımlarla sürdürüyor. 2001 yılından bu yana oyuncak perakende sektörüne yön veren, bugün 2 binin üzerinde çalışanı ile 250’yi aşkın mağazaya ulaşan yüzde 100 yerli sermayeli marka, globalleşme yolculuğunda önemli adımlar attı. Yurt dışındaki ilk durağı Kosova olan Toyzz Shop, Temmuz ayında başkent Priştine’de bulunan Central Park’ta ilk mağazasını açtı. Hemen ardından Balkanlar’da ismini en üst sıraya taşıyacak önemli bir satın alma gerçekleştirdi. Romanya'nın en büyük oyuncak markası Noriel'in %100 hissesini satın aldı. Bunun ardından da Kosova’daki ikinci mağazasını Kosova’nın en büyük şehirlerinden Prizren’da bulunan Galeria Shopping Mall’da, son olarak da Ekim ayında üçüncü mağazasını yine başkentteki Royal Mall’da hizmete açtı.

İlk hedef Balkanlar 

Oyun oynamayan çocuk kalmayana dek yatırımlarına devam edeceklerini belirten Toyzz Shop Kurumsal Pazarlama Müdürü N. Merve Erses, “İlk mağazamızı 2001 yılında Akmerkez AVM'de açtık. İlk mağazamızın başarısı ve hızlı yükselişini takiben Türkiye'de ve daha sonra KKTC’de mağaza ağımızı genişletmeye devam ettik ve oyuncak perakendesinin en büyük oyuncusu haline geldik. Şimdi de ülkemizi yurt dışında temsil etmeye başladık. Kosova’da faaliyete geçirdiğimiz 3 mağazamın yanı sıra, yakın zamanda Arnavutluk’ta da çocuklarla buluşacağız. Dijitalleşmeyle birlikte değişen ve büyüyen oyuncak sektöründe çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerini olumlu yönde etkileyecek kaliteli, sağlıklı ürünler için yatırımlarımız sürecek ” dedi.