Toydemir’den 2022 mektubu

Toydemir’den 2022 mektubu

Alışveriş merkezi yönetimi konusunda Türkiye'de en tecrübeli ve başarılı isimlerden biri olan ve ENS danışmanlık bünyesinde Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük alışveriş merkezi Ceylan Karavil Park AVM' nin genel müdürlüğü görevini yürütmekte olan Necati Ufuk Toydemir, 2022 yılının ilk günlerinde düşüncelerini paylaştığı bir mektup yayınladı.

İşte Toydemir’in 2022 yılı mektubu.

‘Yıllar geçiyor ve geçen yıllar içerisinde yaşadığımız tüm olaylar, tüm deneyimler bizlerin gelişmesini ve olgunlaşmasını sağlamaya devam ediyor. Pek çok deneyimi kazandığımız bir yılı daha daha geride bıraktık.

Özellikle son yıllarda pek çok zorluklar ile karşılaştık. İklim değişiklikleri ve buna bağlı olarak küresel ısınma, ekonomik kriz, pandemi, ürün tedariği, bilgi kirliliği gibi konular son yıllarda gündem olarak karşımıza peş peşe geldi ve bu konularla ilgili çalışmalarımızı yaparken de biraz zorlandık. Şimdi 2022 yeni bir yıl olarak yeni bir yılın enerjisi ve umutlarıyla dolu olarak hepimizi karşıladı. Bizlerde tabi ki 2022 yılını aynı enerji ile karşıladık.

2020 yılının başında tüm dünyada etkisini göstermeye başlayan pandemi döneminde ‘alışveriş merkezleri sürecini tamamladı’ , ‘artık çekim noktaları olamayacaklar’ yorumlarının ve böyle bir sektörü tükenmiş görenlerin farkındaydık. Tüm bu olumsuz yorumlara ve oluşturulmaya çalışılan olumsuz algıya rağmen sağlıklı ortamlarda güvenli alışveriş mekanları oluşturma hedeflerimizden vazgeçmedik. Alışveriş merkezlerimizi sadece birer ticari yapı olarak görmeyip, sosyalleşme alanlarına, kültürel alanlara dönüştürme konusunda bütün enerjimiz ile çalışmaya devam ettik. Bugün de sağlıklı ortamlarda güvenli alanlar oluşturarak, sosyal, kültürel yapılar oluşturma çabalarımıza devam ediyoruz ve edeceğiz.

2021 yılı boyunca alışveriş merkezlerimizi ziyaret eden, sosyal medya hesaplarından bizleri takip eden, yorumlarıyla sektörün gelişmesine yardımcı olan  milyonlarca ziyaretçimize ve projelerimizin hedefleri doğrultusunda ilerlemesi konusunda büyük bir özveri ile çalışan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Hem çalışma arkadaşlarımız hem de ziyaretçilerimiz bizimle birlikte olduğu için alışveriş merkezleri olarak güzel ülkemizin dört bir yanında her sabah yolumuza enerji ile başlıyoruz.

2022’de  sektör olarak ziyaretçilerimiz ile daha çok pozitif deneyimler yaşamak ,onları daha çok mutlu etmek için heyecanla hazırlıklarımızı yapıyoruz.

2022 yılında tüm çalışma arkadaşlarımız ile birlikte daha çok öğrenmek, daha çok ziyaretçimizi mutlu edecek  projeleri üretmek  için can atıyoruz.

Yaptığımız her çalışmanın sektörün geleceğini inşa etmek için yapılan bir çalışma olduğunun bilinci ile , pes etmeyerek, durmadan çalışmaya devam edeceğiz.

2022 yılının sağlıkli, güvenli  başarılı bir yıl olmasini diliyorum