Ticaret Bakanı Muş’tan marketlere zam uyarısı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili 4 ulusal zincir marketin genel müdürleriyle bir araya gelerek, ilgili uyarılarda bulunduklarını ifade etti.

Ticaret Bakanı Muş’tan marketlere zam uyarısı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 4 ulusal zincir marketin yöneticileriyle bir araya geldiğini belirterek, “Piyasa düzenini ve işleyişini bozmaya dönük haksız fiyat artışlarına asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Migros Üst Yöneticisi (CEO) Özgür Tort, A101 CEO’su Cem Maltaş, ŞOK CEO’su Uğur Demirel ve BİM CEO’su Galip Aykaç’ın katıldığı toplantıya ilişkin yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı;

“Ülkemizde en fazla şubeye sahip 4 ulusal zincir marketin genel müdürleriyle bir araya gelerek asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunduk. Piyasa düzenini ve işleyişini bozmaya dönük haksız fiyat artışlarına asla müsaade etmeyeceğiz”

Bakanlık olarak denetimleri sürdürdüğünü de ifade eden Muş sözlerini şöyle sürdürdü; “Haksız fiyat artışlarıyla mücadelede Bakanlık olarak elimizdeki tüm denetim imkanlarını sonuna kadar kullanmakta kararlıyız”