Tamek Ortadoğu ticaretini bir üst seviyeye taşıyacak

Ortadoğu’da başta Katar, Irak ve Ürdün olmak üzere toplam 8 ülkeye ihracat yapan Tamek, cirosunun yüzde 20’sini Ortadoğu’dan elde ediyor. Tamek, 2019 yılında ise, 3 ülkeye daha aktif ihracat başlatarak bölgeyle ticari ilişkilerini bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor

Tamek Ortadoğu ticaretini bir üst seviyeye taşıyacak

Meyve ve sebzelerin en saf ve doğal halinden gıda ürünleri ve meyve suyu üreten Tamek’in Ortadoğu ülkeleri ile ticari ilişkileri gelişmeye devam ediyor. Son üç yılda Ortadoğu’ya olan ihracatını 3 kat artıran Tamek’in hedefi, 2020 yılı sonunda ihracat içindeki payını yüzde 25’e çıkartmak.  

 

Bölgede Katar, Irak ve Ürdün başta olmak üzere 8 ülkeyle yakın ticari ilişkileri bulunan Tamek’in, Ortadoğu ihracatının yüzde 80’ini meyve suyu, yüzde 20’sini ise gıda ürünleri oluşturuyor. Ortadoğulu tüketiciler özellikle mango, portakal ve karışık nektarları ve yüzde 100 elma suyunu tercih ediyor. Tamek’in gıda ürünlerinden Ortadoğu Bölgesi’nde en çok tercih edilenler ise domates salçası. Tamek’in 2018 yılı içerisinde pazara sunduğu Tamek Zinde ürünleri de hem detox hem smoothie hem de b vitaminli meyveli içecekleri ile Ortadoğu’da büyük ilgi ve beğeni ile karşılandı.  

 

Tamek, 17-21 Şubat’ta Gulfood 2019’da

17-21 Şubat günlerinde Dubai’de gerçekleştirilen Gulfood 2019’a katılan Tamek’in fuarda ön plana çıkarttığı ürünler arasında Smoothie, Soğuk Kahveler ve Detoks ürünleri yer aldı. Ortadoğu'da büyük ilgi gören Tamek, ürünlerin ambalaj ve içeriğini bölge ülkelerinin gıda kodeksi ve lezzet tercihlerine göre yeniden uyarlıyor.