Simit Sarayı’ndan Almanya’ya 2’nci mağaza

Yurt içi ve yurt dışında 200’ü aşkın mağazasında 4 bin 500 çalışanıyla faaliyet gösteren, her gün 450 bin misafiri ağırlayan Simit Sarayı, geleneksel Türk tatlarını dünyaya taşımaya devam ediyor. Almanya’daki ilk mağazasını Aralık 2012’de Frankfurt’un en yoğun caddelerinden biri olan Kaiser’de hizmete sunan Simit Sarayı, Almanya’daki ikinci mağazasını ise geçtiğimiz günlerde Köln’de açtı

Simit Sarayı’ndan Almanya’ya 2’nci mağaza

Köln’ün en yoğun caddelerinden biri olan Venloer’de hizmete giren 200 metrekare kapalı, 25 metrekare  açık alanı bulunan Venloer Simit Sarayı’nın menüsünde birçok yiyecek ve içecek alternatifi sunuluyor.

Almanya’daki Simit Sarayı mağazalarına Türklerin yanı sıra Almanların da büyük ilgi gösterdiğini ve günlük ziyaretçi sayısının bin 500 kişi olduğunu belirten Simit Sarayı İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Kavukcu, “Yurt dışında da simite büyük ilgi var. Yurt dışındaki mağazalarımızda yabancı müşteri oranımız ortalama yüzde 90. Hollanda’da bu oran yüzde 98’e ulaşıyor. 15 personeli ile hizmet vermeye başlayan Köln mağazamızda da bu durum değişmeyecektir. Simit Sarayı olarak hedefimiz; 2014 yılı sonunda kadar 280 mağazaya ve 2016 yılında ise 550 mağazaya ulaşmak” dedi.