Satın almalarla büyüyecek

2014 yılını büyüme yılı ilan eden ve geçtiğimiz aylarda açtığı 6 mağazayla toplam şube sayısını 26’ya yükselten Burda Market, az şubeli ancak potansiyeli yüksek marketleri satın alarak yılsonuna kadar 35 şubeye ulaşmayı planlıyor

Satın almalarla büyüyecek

İstanbul genelinde farklı bölgelerde müşterilerine hizmet veren Burda Market, 2014 yılına hızlı girdi. “En İyisi Burda” sloganıyla hızla mağaza sayısını artıran Burda Market, heçtiğimiz aylarda 6 yeni mağazasını (Alemdağ, Acısu, Kaynarca, Taşdelen 1, Taşdelen 2, Zümrütevler) müşterilerinin hizmetine açtı. Bu ay içinde de Karadeniz Mahallesi’nde açacağı yeni mağazası ile yatırımlarına devam edecek olan Burda Market, toplam şube sayısını 27’ye yükseltmiş olacak.

Burda Market Genel Müdürü Tufan Özçit, yatırımlarla ilgili olarak şunları söyledi: “2014 yılı itibarıyla büyüme kararı aldık. İstanbul Anadolu Yakası’nda müşterilerimizin taleplerini karşılayacak sayıda şubemiz yoktu. Bu nedenle önceliğimizi Anadolu Yakası’na vererek bölgedeki şube sayısını 8’e ulaştırdık. Büyümelerimizi daha ziyade satın alma yöntemini kullanarak sağladık. Müşterilerimizin taleplerini bir nebze de olsa karşılasak da, yatırımlarımız devam edecek. Yılsonuna kadar hedefimiz 35 şubeye ulaşmak. Bu hedefimizi ağırlıklı 2’li, 3,’lü şubeli potansiyeli yüksek noktaları satın alma yapmak sureti ile gerçekleştireceğiz.”