Zincir Mağazalar Derneği, Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yenidenSerhan Tınastepe'yi seçti

Zincir Mağazalar Derneği, Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yenidenSerhan Tınastepe'yi seçti

Zincir Mağazalar Derneği üyeleri 16 Ocak 2023 Pazartesi günü yapılan Genel Kurul’da Serhan Tınastepe ile devam kararı aldı.

Yeni dönemde derneğin önemli gündem maddesi verimlilik olacak.

Gıdadışı modern perakendenin önemli temsilcisi Zincir Mağazalar Derneği 16 Ocak 2023 Pazartesi günü üyelerinin geniş katılımıyla Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Genel Kurul tarafından 2023-2025 dönemi için seçilen Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri şöyle oldu:

Yönetim Kurulu Üyeleri:

Bahadır Özbek

Shaya

 

Murat Büyümez

HepsiBurada

Berrin Özduman

Sephora

 

Murat Demiroğlu

Nebim

Devrim Kılıçoğlu

Koçtaş

 

Murat Helvacı

Eczacıbaşı

Elif Berker

Yves Rocher

 

Mustafa Akdoğan

Turkcell

Eren Çamurdan

Boyner

 

Mustafa Altındağ

DR

Erkmen Onbulak

Karaca

 

Merve Salihoğlu

L’Oreal

Faruk Kocabaş

Mediamarkt

 

Nihat Aydın

Atasun Optik

Hadi Mert Karaibrahimoğlu

Penti

 

Nihat Erciyas

Erciyas Hukuk

Haldun Pak

Rasyotek

 

Ömer Taviloğlu

Mudo

Handan Abdurrahmanoğlu

Arçelik

 

Serdar Ersoy

Defacto

Hilal Suerdem

Kiğılı

 

Serhan Tınastepe

Simport

İrfan Kabil

Parfois

 

Sitare Sezgin

Teknosa

İsmail Bütün

Türk Telekom

 

Tarık Leloğlu

Vestel

Kerim Nişel

Ikea

 

Tuncer Gülsaran

Daikin

Muharrem Mete Yurddaş

Watsons

 

Ufuk Memoğlu

Guess

Denetim Kurulu Üyeleri:

Adnan Akan

PwC

Fatih Dereköylü

Linens

Koray Yıldız

Intel

Aydın Özyurt

Xplace

Birol Zengin

Horoz Lojistik

Kazım Mavuş

Evidea

 

Seçim sonrası yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında Simport Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Tınastepe, dernek Yönetim Kurulu Başkanı görevine seçilirken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları olarak MediaMarkt CEO’su Faruk Kocabaş Watsons Genel Müdürü Mete Yurddaş, Erciyas Hukuk ortağı Nihat Erciyas ve Defacto İş Geliştirme ve Alternatif Satış Kanalları Genel Müdürü Serdar Ersoy seçildi.

Güçlü üye yapısı ve kapsayıcı sektörel çalışmalarıyla önemli bir yer edinen Zincir Mağazalar Derneği’nin modern perakendenin yüzde 70’ini temsil eder bir konuma geldiğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Tınastepe, bunda en önemli payın üyelerin çalışmalara verdiği bilgi paylaşımı ve katılım desteği olduğunun altını çizdi. Yeni dönemde de mevcut çalışmalara yenilerinin eklenerek devam edeceğini belirten Tınastepe, genişleyen üye yapısıyla önemli perakendecilerin dernek bünyesine katıldığını ve çalışmaların bu yolla da çeşitleneceğini vurguladı.

Cumhuriyetin 100. yılının kutlanması, yaklaşan seçimin her alanda hissedilmesi, global enflasyon artışının gerilemeye başlaması gibi etkenlerle 2023’ün önemli bir yıl olduğuna işaret eden Tınastepe, perakendenin tüketicinin nabzını tutan bir sektör olmasından dolayı bu etkenlerden ilk tepkiyi gören sektör olacağını belirtti. 2022’de yüksek enflasyon kaynakli artan maliyetlerle mücadelenin devam ettiğine değinen Tınastepe, yeni yılda perakendenin en önemli gündem maddesinin verimlilik olacağını ifade etti. Özellikle enerji maliyeti sorununa karşı sektörel çabaların sürdüğünü belirten Tınastepe, alternatif enerji kaynağı çözümleri, enerji verimliliği sağlayan verimlilik yatırımları ve alınacak önlemlerle maliyet kontrolünün sağlanması gerektiğini vurguladı.

Yeni dönemde sektörel çalışmalar ile birlikte sorunlara karşı çözüm önerilerine ilişkin temasların da tüm hızıyla devam edeceğini ifade eden Tınastepe, derneklerin bu aşamada önemlerinin bir kez daha öne çıktığını, tüm üyelerin dernek çalışmalarına aktif katkılarının çok değerli olduğunu sözlerine ekledi.