Uluslararası İnsan Kaynakları Danışmanlık firması, “Gi Group Holding’e” dönüştü

Uluslararası İnsan Kaynakları Danışmanlık firması, “Gi Group Holding’e” dönüştü

Dünya genelinde 30 ülkede 20 binden fazla şirkete hizmet veren uluslararası insan kaynakları danışmanlık firması Gi Group, bünyesindeki tüm markalarını temsil eden yeni kurumsal markası  “Gi Group Holding’i’' duyurdu. 2021 yılında globalde 3,3 milyar Euro iş hacmine ulaştıklarını ifade eden Gi Group Holding Türkiye Ülke Müdürü Davide Riboni, “Sayıları 6 bini aşan çalışanlarımızın işlerini inanç ve tutkuyla yapması sayesinde, grubumuz insan kaynakları endüstrisinde lider bir güç haline geldi. Global markalarımızın Gi Group Holding’e dönüşmesi ile birlikte personel ve işe alım çözümlerimizi birleştirerek iş gücü piyasasının gelişimi için uyguladığımız stratejik yaklaşımımızı daha da güçlendirdik.” dedi.

Merkezi İtalya Milano’da bulunan uluslararası insan kaynakları danışmanlık şirketi Gi Group, bünyesinde bulunan Gi Group, Wyser, Grafton,Tack TMI başta olmak üzere pek çok markayı Gi Group Holding çatısı altında birleştirdi. 1988 yılında kurulan şirket, yaklaşık 25 yılda dünya genelinde 30’dan fazla ülkede 6 bin çalışanı ile insan kaynakları endüstrisinde lider bir güç haline geldi. 2017-2021 yılları arasında grupgelirlerini yüzde 65 (+1.3 milyar €) oranında arttıran şirket, Gi Group Holding’e evrilerek adayların ve şirketlerin sürekli değişen ihtiyaçlarını yansıtan sürdürülebilir, modern ve keyifli bir Küresel İş Gücü Piyasası yaratmayı hedefliyor.

AVRUPA'NIN 5. VE DÜNYANIN 16. EN BÜYÜK PERSONEL İŞE ALIM ŞİRKETİ

Gi Group’un, holdinge dönüşerek sektöre yeni bir personel ve ​işe alım ekosistemi sunacağını dile getiren Gi Group Holding Türkiye Ülke Müdürü Davide Riboni, “2021 yılında 3,3 milyar Euro ciro ile 20.000'den fazla şirkete hizmet vererek; Avrupa'nın 5. ve dünyanın 16. en büyük personel işe alım şirketi olduk. Mevcut global insan kaynakları sektörünün karmaşık durumuna rağmen, müşterilerimiz için sağladığımız olumlu sonuçlar ve kazanımlar şirketin tarihindeki bu önemli adımı atmamız için bize cesaret verdi. Gi Group Holding, küresel entegre İK Hizmetleri ekosistemi, sürdürülebilir sosyal ve ekonomik değer üretmek için çalışıyor ve bunun karşılığında, çalışanlar için hayat değiştiren keyifli bir çalışma ortamı oluşturuyor. Holding bünyemizde yer alan tüm markalar; “Change Lives” (Hayatları Değiştir) Çalışan Değer Önermesi ile küresel sorunlara hızla yanıt verme ve öngörme konusundaki uzmanlığıyla, bölgesel pazar eğilimleri ve müşteri ihtiyacına uygun ve etkili 360° kapsamlı çözümler sunuyor.”dedi.

Riboni ayrıca; “Gi Group Holding olarak tüm dünyada bir işten daha fazlasını yaptığımızın bilincindeyiz. Bu nedenle temel değerlerimizi temsilen mottomuzu“More than Work” olarak belirledik. Gerçekten de 2001'de bu şirkete ilk katıldığımda, patronum bana yaptığımızın işten daha fazlası olduğunu söylerdi. Şubelerimize ne zaman bir aday iş başvurusu için gelse, bu sadece o kişi için bir iş fırsatı değil, aynı zamanda tüm hayatını da değiştirebilecek etkiye sahip bir fırsat. Biz Gi Group’ta her gün umut dolu insanlar ile tanışıyoruz. Bunun bilincinde olmak, bize ve işimize de değer katıyor. Bu nedenle iş arayanlar ve sektörümüz için daima elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”  şeklinde konuştu.

ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILIN ODAK NOKTASI: BÜYÜME

Gi Group Holding’in çatısı altında bulunan başlıca markalar olan Gi Group, mavi yaka geçici ve daimi personel işe alım çözümleri ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Wyser, orta ve üst düzey yönetici seçme ve yerleştirme çözümleri ve danışmanlık hizmetleri alanından çözüm ortaklığı üstlenirken, Grafton, yeni mezun ve orta düzey profesyonel işe alım çözümleri ve yetenek yönetimi danışmanlık hizmetleri veriyor.  TACK TMI ise kurumsal eğitim ve gelişim hizmetlerinde öne çıkıyor. Gi Group Holding’in önümüzdeki beş yılda; iş stratejisi ile güçlü pazarları daha fazla konsolide etmeye, organik büyüme ve olası satın almalar yoluyla yüksek büyüme fırsatına sahip ülkelerde hızlanmaya odaklanacak. Ayrıca, stratejik odak noktası olarak Geçici İş İlişkisi alanını güçlendirmek ve geliştirmek ve Profesyonel Personel Hizmetleri için çalışacak.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇALIŞMA HAYATI TEŞVİK EDİLİYOR

Sürdürülebilir çalışma hayatının teşvik edilmesi Gi Group Holding’in stratejisinin merkezinde yer alıyor: ortak, çok paydaşlı bir sorumluluğun teşvik edilmesi yoluyla endüstri standartlarını yükseltmeyi amaçlayan Holding, tüm faaliyetlerini insanları uzun bir çalışma hayatı boyunca destekleyen yaşam ve çalışma koşullarına ulaştırma hedefi ile yürütüyor. Holding, sürdürülebilir bir çalışma hayatını tanımlarken dikkate aldığı temel noktaları şu şekilde açıkladı:

• İnsanlar: İşin anlamını ve değerini kavramaya yardımcı olmak, psiko-fiziksel esenlikle ilgilenmek, sosyal ve teknik becerilerin geliştirilmesine yatırım yapmak, profesyonel ve liderlik ilişkileri kurmak.

• Şirketler: Dayanıklılığı artırmak, inovasyona ve değer yaratmaya öncelik vermek ve insan sermayesine yatırım yapmak. Ek olarak, çeşitliliği ve kapsayıcılığı teşvik etmek, israfı azaltmak ve temel çevre sorunlarına dikkat etmek.

• Kurumlar: Aktif iş gücü politikaları geliştirmek ve desteklemek, kayıt dışı çalışma ve kaçakçılıkla mücadele etmek, sürdürülebilir esnekliği teşvik etmek, beceri uyumsuzluğunu azaltmak ve insanların istihdam edilebilirliğini artırmak için eğitimi teşvik etmek.

Gi Group Holding'in lansmanı ile birlikte yeni global websitesi (www.gigroupholding.com) ve global topluluk için haberlerin ve diğer ilgi çekici içeriklerin sunulduğu özel bir LinkedIn sayfası da hayata geçirildi.