Türkiye turizminin uluslararası pazardaki yeni markası: rudder & moor

Türkiye turizminin uluslararası pazardaki yeni markası: rudder & moor

rudder & moor, 2020 yılının Ağustos ayında çıktığı yolculuğuna Türkiye’nin önde gelen yat kiralama şirketlerinden biri olarak devam ediyor. Ödüllü marka Lagoon charter filosu ve ödüllü marina charter baseleri ile Fethiye ve Göcek destinasyonunda 10'dan fazla katamaranları bulunuyor. Lagoon katamaranları ile benzersiz bir tatil deneyimi sunan rudder & moor verdikleri terzi usulü hizmet ile müşterilerinin karşılanmasından, tekne hizmetlerine kadar misafirlerinin unutulmaz bir tatil geçirmelerini sağlıyor.

Temeli 1971 yılına dayanan TurOto Ford Store’un 50 yıllık deneyimiyle 2007 yılında Ankara’da kurulan Turmobil, 2020 yılında bünyesindeki hizmet çeşitliğini genişletti. Türkiye’nin ilk online karavan kiralama hizmetini hayata geçiren Turmobil, tekne kiralama hizmetini de devreye sokarak hizmetlerine Turmobil Sailing olarak bugüne kadar devam etti. Yurt dışı charter base yatırımları ve İtalyan / Hırvat marka tekne distribütörlükleri ile yolculuklarına rudder & moor olarak devam edecek olan Turmobil Sailing, yeni markalaşma sürecinde uluslararası pazarda güçlü bir şekilde konumlanmayı amaçlıyor. Türkiye turizminin uluslararası pazardaki yeni markası olarak konumlanan rudder & moor’un faaliyetleri arasında ise tekne kiralama, tekne brokerage, tekne işletme sistemi, kişiye özel tekne hizmetleri bulunuyor. Yat işletme sistemi ile motor yat, yelkenli veya katamaran sezon boyunca müşteriler adına kiralama yaparak kazanç sağlayan rudder & moor aynı zamanda tekneleri ile düzenli olarak ilgilenerek tekne sahiplerinin tekne yönetimini daha rahat, daha doğru ve daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmesine yardımcı oluyor.

Geniş kullanım alanları olan katamaranlarda tatil deneyimi

Mavi yolculuğun bir kültür turizmi olduğu bilinciyle ve üst düzey memnuniyet felsefesi üzerine kurulan rudder & moor markası, üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye’de özellikle batı ve güney sahillerinde misafirlerine benzersiz bir katamaran tatili deneyimi sunuyor. Tarih boyunca sayısız medeniyetlerin doğuşuna şahit olmuş bu eşsiz kıyılarda rudder & moor katamaran kiralama hizmeti ile lüks otellerden ve tatil köylerinden daha ayrıcalıklı, konforlu bir deneyim ve izole bir tatil yapılabiliyor.

Misafirlere terzi usulü hizmet

2020 yılının ağustos ayında 2 adet Lagoon 46 ile başladıkları yolculuklarında ulaşmak istedikleri iki amaç olduğunu ifade eden rudder & moor Pazarlama Direktörü Can Topçu: “Kabotaj kanunu ile Türkiye’den ayrılan dünya tekne kiralama markalarının hizmet ve kalite standartlarında hizmet vermek istiyoruz. Diğer hedefimiz ise müşterilerimizin hem yelken deneyimi hem de geniş alanları olan teknelerde tatil yapabilmelerini sağlamak. Aynı zamanda verdiğimiz ‘tailor-made’ terzi usulü hizmet ile misafirlerimizin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda en iyi tatil deneyimini Türkiye’de yaşatırken önümüzde ki yıllarda hem Hırvatistan hemde Yunanistan’da sunmayı amaçlıyoruz.”

Ayrıca KUFNER yelkenli teknelerinin de Türkiye’deki tek yetkilisi olarak distribütörlüğünü alan rudder & moor, tek direkli yelkenli üreten ve tamamen el yapımı olan, güvenliği ön planda tutan tasarımı ve en ufak detayına kadar özenle üretilen KUFNER 50, KUFNER 54 ile misafirlerine konforlu bir yelkenli deneyimi sunacak.

Kaptanlı, kaptansız, mürettebatlı kiralama seçenekleri

2022 senesi itibari ile 40, 42, 46, 50 feet Lagoon katamaranlar ile misafirlerine 10 farklı ebatta katamaran ile Fethiye’de hizmet veren rudder & moor, Fethiye’den yapılan çıkışlarda Göcek, Kekova, Marmaris, Bozburun, Datça yarımadası ve Yunan adalarına seyahat imkânı sunuyor.

rudder & moor filosunda yer alan özel katamaranlar kaptanlı, kaptansız ve mürettebatlı kaptan olmak üzere üç şekilde kiralanabiliyor. Mürettebatlı seçeneklerde özenle seçilmiş deneyimli personeller misafirlerin konforlu bir tatil geçirmeleri için çalışırken en kaliteli marina deneyimini misafirlerine yaşatmak isteyen rudder & moor, ödüllü bir marina ve yüksek hizmet kalitesi olan Yacht Classic Otel’in marinasını kendilerine üs olarak seçti.

Katamaranların en çok tercih edilmesinin sebepleri arasında kullanım alanlarının, kabinlerinin, yaşam alanlarının daha geniş olması konforlu yelkenli seyir edebilmesi ve düşük mazot tüketimi ile seyir imkânı sağlaması yer alıyor. Katamaranları ağırlıklı olarak yelkenli meraklıları, izole tatil ve mavi ile yeşilin enerjisinden güç alan aileler, çiftler, arkadaş grupları tercih ederken çocuklu aileler için katamaranlar geniş kullanım alanları ve güvenilir seyir yapısı da sunuluyor. Kapasiteleri 12 kişiye kadar çıkabilen filosuyla eşsiz bir tatil deneyimi sunan rudder & moor, katamaranların eşsiz iç ve dış mekân tasarımlarıyla rahat ve güvenli bir tatil vadediyor.

Detaylı Bilgi için: www.rudderandmoor.com