“Kadın Dans Tiyatrosu” ’nun gösterisi SOYSAL Ana Sponsorluğu’nda gerçekleşti

“Kadın Dans Tiyatrosu” ’nun gösterisi SOYSAL Ana Sponsorluğu’nda gerçekleşti

Kadına yönelik şiddete dikkat çekmeyi ve kadınların hayattaki mücadelesine ortak olmayı amaçlayan Açı Lisesi dans kulübü öğrencileri, “KADIN” isimli dans performanslarını Soysal ana sponsorluğunda Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda sergiledi.

Ülkemizde ve dünyada var olan kadına yönelik şiddet konusunda farkındalığın görsel sanatlar yoluyla daha geniş bir kitle ile buluşmasını hedefleyen Açı Lisesi Kadın Dans Tiyatrosu’nun ilk kez 2019 yılında sahnelediği “KADIN” performansı, SOYSAL ana sponsorluğunda 10 Haziran Cuma akşamı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda muhteşem bir katılım ile sahnelendi. Çok duygusal anların yaşandığı performansın bitiminde dansçılar ve dansın bütün kareografisinden sorumlu olan yönetmen İlayda Özne Ertay dakikalarca ayakta alkışlandı.

Kadına yönelik şiddet ile ilgili farkındalık yaratarak, köklü bir değişime destek olmayı hedefleyen yaşları 13 ila 18 arasında değişen gençlerin oluşturduğu topluluk, şiddet gören üç farklı kadının gerçek hayat öyküsünü anlatan bu önemli gösterinin özel bir bölümünü 1 Haziran’da  Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Perakende Günleri’nde de sahneye taşımıştı.

Senaryosundan, kostüm tasarımına, dansçılarından, film ekibine kadar gönüllü öğrencilerden oluşan Kadın Dans Tiyatrosu, kadının gücünü dansın gücü ile buluşturan bu performansın tüm bilet gelirleri, şiddete uğrayan kadın ve çocuklar için kullanılmak üzere Türkiye Yardımsevenler Derneği Bakırköy Şubesi “Kadın ve Çocuk Güvende” fonuna aktarılıyor.