Tamek Uzak Doğu atağında!

1955 yılından bu yana tüketicilerini kaliteli ve lezzetli ürünlerle buluşturan Tamek, 2018 yılında Uzak Doğu’da büyümeye devam edecek. Tamek, hali hazırda, bölgede, Çin’in yanı sıra, Avustralya, Singapur, Yeni Zelanda, Malezya ve Kamboçya’ya ihracat yapıyor

Tamek Uzak Doğu atağında!

24-27 Nisan tarihlerinde, Singapur’da düzenlenen Food & Hotel Asia 2018’de yeni ürünlerini pazara tanıtan Tamek, 2017 yılında Uzak Doğu’ya ihracatını bir önceki yıla oranla yüzde 18 artırdı. 2018 yılı için ise, Uzak Doğu’ya ihracatın yüzde 30 oranında artması bekleniyor. Meyve ve sebzelerin en saf ve doğal halinden gıda ürünleri ve meyve suyu üreten Tamek, 2018 yılında bölgedeki varlığını artırarak, Uzak Doğu’da hali hazırda ihracat yaptığı Avustralya, Singapur, Yeni Zelanda, Sri Lanka, Malezya, Kamboçya ve Çin’e, Güney Kore, Endonezya ve Fiji’yi de ekleyecek. Tamek tüm bu faaliyetleri sonucunda, 2018 yılında, bölgeye olan ihracatını yüzde 30 oranında artıracak.

 

Tamek’in Uzak Doğu’da en fazla ilgi gören ürünlerinin başında, yüzde 100 domates suyu, yüzde 100 elma suyu, nar ve karışık meyve suyu geliyor. Uzak Doğulu tüketiciler, konu gıda ürünleri olunca; Tamek’in ekstra geleneksel, bol meyve oranına sahip, ev yapımı tadındaki reçelleri ile Tamek salça ürünlerini tercih ediyor. Tamek, bölgeye ihraç ettiği ürünleri yerel halkın damak tadına uygun hale getirmek için gerektiğinde yeniden formüle ediyor.

 

Tamek’in fuar esnasında ön plana çıkarttığı ürünler arasında; aromalı içecekler, soğuk kahve, hazır yemekler, sos ve reçellerin yanı sıra, Türkiye’de Şubat 2018 sonunda pazara sunulan Tamek Zinde Detox ve Tamek Zinde B Vitaminli meyve suları da yer alıyor.