Onur Market, Türk Henkel ve Haçiko'dan sahipsiz canlara mama

Onur Market, Türk Henkel ve Haçiko'dan sahipsiz canlara mama

Her zaman ihtiyacı olanın yanında olmayı ilke edinen Onur Market, Türk Henkel ile birlikte 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde İstanbul Pirinççi Köyü’nde sahipsiz canları besledi.

Sokağa terkedilen çoğu can besine erişimi olmadığı için hayatta kalmayı başaramıyor. Türkiye’nin birçok farklı yerinde besleme ve bakım desteği verme çalışmaları olan Haçiko Derneği 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde Onur Market ile bir araya geldi.

Onur Market, Haçiko Derneği’nin besleme odaklarında yapılan mama desteği ile sahipsiz canlarının karnının doymasına imkân sağlarken sahipsiz canlarla vakit geçirerek aslında sevgiye de aç olduklarına da dikkat çekmek istedi. Türk Henkel ve Onur Market iş birliğinden yola çıkılarak yapılan besleme birçok cana umut oldu.

Satın Alma Sahiplen Kampanyası ile sahipsiz canların sıcak bir yuva bulmasını için de gerekli farkındalık çalışmalarına da destek verilmesini belirten Onur Market yöneticileri Haçiko Derneği yönetim kurulu ile besleme yaparken bir araya geldi.