Perakende

Zorlu Gayrimenkul

Zorlu Center - İstanbul Avrupa

Kategori : Alışveriş merkezleri

Adres : Levazım Mahallesi Koru Sokak No:2 Zincirlikuyu - Beşiktaş / İstanbul

Mail : [email protected]

İletişim : 0212 924 01 00

Faks: 0 212 275 0330

http://www.zorlucenter.com/

İstanbul’un kalbinde eşsiz bir yaşam alanı yaratan Zorlu, İstanbul’a değer katan uluslararası bir çekim merkezi, “kentin yeni buluşma noktası” oldu. Zorlu’nun diğer fonksiyonları olan Performans Sanatları Merkezi, Raffles Otel, rezidanslar ve ofislerle birlikte güçlü sinerji yaratarak, ilk defa Türkiye’de açılan mağazaları, iddialı gurme ve açık meydan konseptiyle Zorlu Alışveriş Merkezi sadece İstanbul’un değil Avrupa’nın da en çekici alışveriş merkezlerinden biri olarak konumlanıyor.

70 bin metrekarelik kiralanabilir alanda 191 mağazası, 10 bin metrekarelik ana meydanı, 12 bin metrekarelik parkı ve İstanbul’un zengin boğaz bitki örtüsüyle çevrelenen yarı açık - yarı kapalı özelliğiyle yeni bir kent meydanı olan Zorlu Alışveriş Merkezi toplamda 105 bin metrekare alana inşa edildi.

Apple, New York’taki ikonik küp mağaza konseptini ve Türkiye’deki ilk mağazasını Zorlu’da açtı. 9 bin 600 metrekarelik Beymen’in yanı sıra, moda markalarından Brooks Brothers, Industrie Denim, Cos, Crate&Barrel, Lanvin, Pomellato, Stella McCartney, Superdry Türkiye’de ilk defa kendi mağazalarıyla Zorlu Alışveriş Merkezi’nde yer alıyor.  Dolce&Gabbana, Valentino, Saint Laurent, Tiffany& Co, Fendi, Dior, Louis Vuitton, Prada, Burberry, Cavalli, Michael  Kors, Moncler, Mont Blanc, Vakko, Sevan Bıçakçı, Sponza, Urart, Max&Co. gibi moda öncülerinin yanı sıra; 3 bin metrekare ile Türkiye’deki en büyük H&M, Beymen Club, GAP, Pinko, Façonnable, Tommy Hilfiger, Gant, Network, İpekyol, Abdullah Kiğılı, Koton, Mango, Yargıcı ve Lacoste gibi sürükleyici moda markaları da Zorlu’da yerini aldı.

Zorlu Alışveriş Merkezi gurme konseptleriyle de fark yaratıyor. Türkiye’ye ilk defa gelen Eataly, Jamie’s Italian, Tom’s Kitchen, Morini, Parle gibi gurme noktaların yanı sıra; Köşebaşı, Günaydın, Far East ve Welldone gibi yerli restoranların yepyeni konseptleri Zorlu’da İstanbullular’ın hizmetine girdi. Zorlu Alışveriş Merkezi ayrıca Crate and Barrel, Linens, Bernardo, Chakra, Esse, English Home, Monev, Paşabahçe, Vestel, Bimeks, Sony, D&R gibi dekorasyon, tüketici elektroniği ve hobi mağazaları yer alırken; minik ziyaretçilere hitap eden Burberry Kids, CARTER's, Imaginarium, Jacadi, Joker Baby, Joker Toys, Mothercare, Superkids, Tartine et Chocolat gibi çocuk markaları da renkli koleksiyonlarıyla müşteriler ile buluştu.

Yeni geliştirilen aydınlatma teknolojisiyle Zorlu Alışveriş Merkezi’nin kapalı katlarındaki ışık sistemi gün ışığının değişimlerine göre düzenleniyor. Meydanda ve yürüme yollarındaki kar ve buzlanmaya karşı eritme sistemi ziyaretçilere uygun hava koşulları sunarak, açık alandaki butik alışveriş deneyimini şehrin yeni meydanı Zorlu Alışveriş Merkezi’ne taşıyor.

Zorlu Alışveriş Merkezi sinema tutkunlarına, bünyesinde yer alan Cinemaximum’un 2 adeti VIP salon olmak üzere 14 sinema salonu ve bin 548 koltuk kapasitesi ile alışılmışın dışında bir sinema deneyimi sunuyor.

İstanbul’un tam kalbinde bulunan Zorlu, Levazım ve Zincirlikuyu’dan yürüme mesafesinde yer alıyor. Metrobüs ve metro bağlantılarının bulunduğu tünel sayesinde Zorlu’ya kolayca ulaşım sağlanabiliyor. Ulus, Levent, Levazım, Barbaros ve Zincirlikuyu yönlerinden gelen tüm ziyaretçiler yönlendirmeler eşliğinde Zorlu’ya gelebiliyor.

AYD