Perakende

ALTUNBİLEKLER

ALTUNBİLEKLER GIDA VE İHT. MAD. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. - Ankara

Kategori : Marketler

Adres : İSTANBUL YOLU 26. KM. BAYRAKTAR CAD. NO: 18 SARAYKÖY KAZAN

Mail : [email protected]

İletişim : 8154784

Faks: 8154559

http://www.altunbilekler.com.tr

Her öykünün bir başlangıcı vardır.

Altunbilekler ailesinin çalışma yaşamının öyküsü, 1980’lerin ilk yıllarında başlar. Türkiye için henüz çok yeni bir kavram olan çağdaş perakendeciliğin en iyi örneklerini, yurt dışında yaşadığı dönemde bizzat gözlemleyen ve deneyimleyen Mustafa Altunbilek, yurda dönüşünün ardından yıllara meydan okuyacak bir öykünün başlangıcını, girişimci ruhundan aldığı ilhamla yapar.


Tüketim kültürü Ankara’da gelişiyor.

Bugünlerde pek çok il için perakendecilik ve tüketim kültürü bakımından öncü rol oynayan Ankara, o yıllarda gelişmeleri İstanbul’un çok gerisinden takip etmektedir. İşte bu açığı fark eden Mustafa Altunbilek, 1984 yılında, Keçiören’de ilk Altunbilek mağazasını açar ve Altunbilek ailesi için yıllarca sürecek bir başarı öyküsünün ilk satırlarını yazmaya başlar.

1994 yılında, 3 kardeşin; Derviş, Selim ve Mustafa Altunbilek’in el ele vermesiyle aile markası Altunbilekler yaratılır. Ankaralıları çağdaş perakendecilikle tanıştırmayı, şehrin tüketim kültürünü geliştirmeyi ve en iyiyi, mümkün olan en uygun fiyata sunmayı kendine görev edinen kardeşler, bir alışveriş geleneği yaratmak hedefiyle, eşit hisseli aile şirketini kurar ve yola koyulurlar.


Mümkün olduğu kadar çok kişiye ulaşılmalı

Sundukları hizmeti, yıllar içinde mümkün olan en geniş kitleye ulaştırmayı, hizmeti sadece Ankaralılara değil, yurt genelinde milyonlarca haneye taşımayı kendilerine hedef olarak belirleyen Altunbilek kardeşler, bugünlerde binlerce insana istihdam sağlayan ve ikinci kuşak temsilcileriyle hizmet sunan dev bir Ankara markasıdır. 80’in üzerinde mağaza ve 2500’ü dev kadrosuyla… aşkın dev kadrosuyla on binlerce kişiye hizmet sunmaktadır.


Yeni fikirler “üretmek” gerek

Bildik, sıradan bir süpermarket fikrinden yola çıkarak dev bir hizmet ağına dönüşen Altunbilekler için yeni fikirler, zaman içerisinde tüketim kültürünü geliştirme hedefini besleyen en önemli unsur haline gelir. Nitelikli, daha uygun fiyata, güvenle tüketilebilecek ürünler üretme fikriyle bugün kendi et entegre tesislerinde ve Mirabelle markasıyla unlu mamuller üretim tesislerinde yüzlerce kişiye istihdam sağlamakta; Altunbilek Sofrası adıyla kurduğu restoran zincirlerinde müşterilerine hizmet sunmaktadır.


Sürekli gelişmek için eğitim şart

Türkiye için çok genç sayılabilecek çağdaş perakendecilikte ulusal rakiplerinin yanında kısa sürede hak ettiği yeri alan Altunbilekler, sektörde uluslararası standartları yerleştirmek ve Türkiye’de perakendeciliğin gelişimine katkı sağlamak amacıyla kurduğu Altunbilekler Akademi’de yalnızca kendi mağazaları için değil, tüm perakende camiasına nitelikli personel yetiştirme hedefindedir.