Eker, 45. bölge deposunu Urla’da açtı

Eker, 45. bölge deposunu Urla’da açtı

Süt ve süt ürünleri sektörünün en beğenilen markalarından biri olan Eker’in, farklı bölgelerdeki tüketicilerle ürünlerini buluşturmak amacıyla açtığı depo sayısı 45’e ulaştı. 2022 yılında Yalova, Beylikdüzü, Edremit bölgelerinin ardından son olarak Urla Bölge Deposu’nu sektöre kazandıran Eker, dağıtım ağını genişleten yeni yatırımlarıyla günlük 30.000’in üzerinde satış noktasına erişim sağlıyor.

Türkiye’yi lezzet ve tazelikle buluşturan Eker Süt Ürünleri, 2022 yılında bölge deposu yatırımlarına hız kazandırdı. Eker, bu yıl açtığı Yalova Satış Müdürlüğü, Beylikdüzü Bölge Müdürlüğü ve Edremit Bölge Deposu’nun ardından İzmir’in incisi Urla’da da yeni bölge deposunu devreye aldı. Bu son yatırımlarıyla 45. yılında ülke çapında 45 bölge deposuna ulaşan Eker, bu sayıyla birlikte günlük olarak 30, 000 üzerinde satış noktasına erişim sağlama gücüne erişti.

Süt ürünleri talebi en hızlı şekilde karşılanacak

Eker’in yeni Urla Deposu, uzun süredir hizmet veren İzmir Merkez Deposu’nun ardından İzmir’in gıda sektörüne ve yerel istihdama yapılan bir başka katkı oldu. Her iki deponun ortak faaliyetiyle Ege’nin sevilen tatil bölgelerinde artan süt ve süt ürünleri talebi hızlı bir şekilde karşılanabilecek. Yeni depo, Urla’daki satış noktalarıyla birlikte; Güzelbahçe, Seferihisar, Ürkmez, Gümüldür, Karaburun, Mordoğan ve Çeşme bölgelerindeki müşterilere de hizmet verecek.

Online alışverişe de ivme kazandıracak

Fiziksel satışla birlikte Urla Bölge Deposu’nun, online alışverişe de ivme kazandırması bekleniyor. E-ticaret hizmeti veren Eker Market’ten (market.eker.com) yapılan alışverişler, tüketicilere çok daha kolay ulaşabilecek.

Frigofrik araçlarla soğuk zinciri bozmadan dağıtım yapıyor

Üretimdeki gücünü bölge depolarıyla destekleyen Eker, tüm Türkiye’ye olan dağıtımını herhangi bir aracı kurum kullanmadan kendi frigofrik araçlarıyla yapıyor. Eker, dağıtım ağı sayesinde ürünlerini soğuk zinciri bozmadan, kendi kontrolü altında tüketicilerle buluşturabiliyor.

Eker, önümüzdeki dönemde yeni bölge depolarıyla dağıtım ağını daha da genişletmeyi hedefliyor.