Colin’s Doğu Avrupa’da başarıya koşuyor

Colin’s, Doğu Avrupa’daki başarılarına bir yenisini ekleyerek, Belarus’ta jean dalında yılın 1 numaralı seçimi oldu

Dünyanın 38 ülkesinde 600’e yakın mağazasıyla faaliyet gösteren Colin’s jean dalında Belarus’un “1 Numaralı Seçimi” oldu. Colin’s, ülkenin 16 yıldır perakende dalında düzenlenen en saygın marka tercih seçimi anketinde “Jean Mağaza Zincirleri” kategorisinde ilk sırada yer alarak, en çok tercih edilen marka ödülüne layık görüldü.

 

Hedef 2020’de pazar lideri olmak

Ödül ile küresel başarılarına bir yenisini eklediklerini belirten Colin’s Global Satışlar ve Pazarlama Direktörü Önder Ön: “Doğu Avrupa Colin’s için önemli pazarlardan biri. Belarus’taki bu başarı, yurt dışındaki mağazalaşma stratejilerimizin doğruluğunu bir kez daha gösterdi ve bizi bu pazarda daha da güçlendirdi. Hedefimiz, Doğu Avrupa’daki başarılarımızı 2020 yılına kadar yatırım yaptığımız tüm ülkelere yaymak için çalışıyoruz. Jean odaklı global ve dinamik bir moda markasıyız. Hayata kattığımız dinamizmi ve sunduğumuz keyifli alışveriş deneyimini tüm dünyada daha fazla gençle buluşturmak istiyoruz. Bu hedefimize ulaşacağımıza ve böylece Türk markalarının bilinirliğine de katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.” dedi.

 

Doğu Avrupa’nın 1’incisi

BelBrand (Fikri Mülkiyet Hakları Koruma Derneği) ve Belarus Cumhuriyet Gençler Birliği tarafından gerçekleştirilen anket sonucunda Belarus’un 2016 yılında en çok tercih edilen hazır giyim markası unvanına sahip olan Colin’s, aynı dönemde Rusya’nın da en iyi bilinen 3 jean markasından biri oldu. Ukrayna’da düzenlenen Retail Awards’ta da 4 yıl üst üste en iyi giyim markası seçilen Colin’s, “Yılın 1 Numaralı Seçimi” ödülü ile Doğu Avrupa’daki başarılarına bir yenisini eklemiş oldu. Söz konusu ödül, 20 Eylül-17 Ekim tarihleri arasında Belarus’ta 6 bölgede toplamda 1000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen marka tercih anketi doğrultusunda verildi.

 

Rusya, Ukrayna, Belarus, Romanya ve Gürcistan, dünyada 38 ülkede faaliyet gösteren Colin’s’in stratejik pazarları arasında bulunuyor.