Hiç fena olmaz… Hatta çok iyi olur!

Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin 2013 yılında başlattığı ve kurumları halkla ilişkiler çalışmaları yapmaya özendirmenin yanı sıra, mesleğin imajını ve itibarını geliştirmek adına kısa adı “HİÇ” olan Halkla İlişkiler Çalışmaları Ödülleri’nin ikincisi için çalışmalara start verildi. Son başvuru tarihi 25 Nisan olan HİÇ Ödülleri, 29 Mayıs’ta sahiplerini bulacak

Hiç fena olmaz… Hatta çok iyi olur!

Bursa’nın seçkin kuruluşlarının iletişim uzmanlarından oluşan üye profili ile Bursa Halkla İlişkiler Derneği, kısa adı “HİÇ” olan Halkla İlişkiler Çalışmaları Ödülleri’nin ikincisini başlattı. Sümbüllü Bahçe Konağı’nda düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Bursa Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Serdar Ömeroğulları, geçen yıl ilkini gerçekleştirdikleri HİÇ Ödülleri’ne gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldıklarını belirterek bu yıl çıtayı daha da yükseltmeye çalışacaklarını söyledi.

Ömeroğulları, geçen yıl 12 kurum ve kuruluşun 18 proje ile başvuruda bulunduğu HİÇ Ödülleri’nde 6 kategoride toplam 8 kurum ve 2 PR ajansının ödüle layık bulunduğunu anımsatarak, “Geçen yıl ödül sürecine gösterilen teveccüh bizi bu yıl da dâhil olmak üzere önümüzdeki yıllar için cesaretlendirdi. HİÇ Ödülleri, yarattığı ironi ile de hafızalarda yer etti” dedi.

Çağımızda iletişim yönetiminin önemine değinen Ömeroğulları, bu konuda başarılı çalışmalar yapan kurumları, bu organizasyon vasıtasıyla vitrine taşıyarak örnek teşkil etmesini hedeflediklerini belirterek, böylelikle diğer kurum ve kuruluşları da aynı profesyonel çizgiye getirmek konusunda bir motivasyon sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Her işi uzmanının yapması gerektiğini hatırlatan Ömeroğulları “iletişim yönetimi de uzmanlık isteyen bir alandır, amatör kişiler tarafından yapılan iletişimin ne tür olumsuz sonuçlar doğurduğuna zaman zaman hepimiz şahit oluyoruz. Nasıl sağlık söz konusu olduğunda doktora gitmemiz gerekiyorsa, konu iletişim yönetimi olduğunda da iletişim uzmanlarına başvurmak gerekiyor” diye konuştu.

HİÇ Ödülleri’ni birkaç yıl içerisinde Anadolu’ya açmayı hedeflediklerini de söyleyen Ömeroğulları, bu organizasyonun önümüzdeki dönemlerde kentin iletişim merkezi olması adına da faydalar sağlayacağına inandıklarını sözlerine ekledi.

Yarışmaya başvuran projeler, Bursa ve Bursa dışından oluşan 7 kişilik profesyonel bir jüri tarafından, tarafsız olarak değerlendirilecek.