DYO’dan Koronavirüse 30 dakikada etki eden boya: DYO Teknoplast

Türkiye’nin en köklü boya üreticisi DYO, yenilikçi üretim teknolojileri sayesinde koronavirüse (SARS-CoV-2) karşı etkili iç cephe boyası DYO Teknoplast’ı geliştirdi.

DYO’dan Koronavirüse 30 dakikada etki eden boya: DYO Teknoplast

Covid-19 Virüsüne Karşı 30 Dakikada Etkili

Kolayca silinebilen, mükemmel örtücülüğe sahip, ipek mat, son kat iç cephe boyası olan DYO Teknoplast, yeni formülü sayesinde, COVID-19 hastalığına neden olan SARS-CoV-2 virüsünün duvara temas ettiği ilk 30 dakika itibariyle %97,86 oranında etki gösterir ve 24 saat içerisinde % 99,99 oranında yok eder.

M. Mutlu Uysal: “DYO Teknoplast’ı ülkemize kazandırmaktan gurur duyuyoruz”

DYO Genel Müdürü M. Mutlu Uysal; “Ar–Ge faaliyetlerimizde insan sağlığına yönelik ürünlere odaklandık. Teknoplast, Türkiye’nin PTFE katkılı ilk iç cephe boyasıdır. Hali hazırda antibakteriyel özelliğe sahip ürünümüzün koronavirüse (Sars-Cov-2) karşı koruma özelliği için yoğun Ar-Ge çalışmaları sonrasında pazara sunulmuştur. Geliştirilmiş yeni formülü ile Teknoplast, hem bakterilere hem de Sars-CoV-2 virüsüne karşı etkilidir. Yeni ürünümüzü ülkemiz pazarına kazandırmaktan gurur duyuyor, ihracat gerçekleştirdiğimiz coğrafyalarda da yoğun talep göreceğine inanıyoruz.

Sağlık Bakanlığı Tarafından Etkisi Onaylı DYO Teknoplast

Sınırsız renk seçeneği ile evler, hastaneler, oteller, restoranlar, okullar, kreşler, mağazalar ve iş yerleri gibi çok geniş bir yelpazede tüm iç mekanlarda kullanılabilen yeni formüllü DYO Teknoplast’ın SARS CoV-2 (Covid 19) virüsüne karşı etkin olduğu Laboratuvar testleri ile kanıtlanmış ve Sağlık Bakanlığı’nca etkisi onaylanmıştır.

DYO Teknoplast, antibakteriyel özelliği sayesinde de Escherichia Coli, Staphylococcus Aureus, Metisiline dirençli Staphylococcus Aureus (MRSA) ve Vankomisine dirençli Enterokok (VRE) bakterilerini yok edip Aspergillus Brasiliensis ve Penicillium Purpurogenum mantarların üremesini önleyerek bulaşıcı hastalıkların yayılmasını azaltmaktadır.

DYO Teknoplast’ın yüzeye temas eden Koronavirüs’ü (SARS-CoV-2) ilk 30 dakika sonunda %97,86 oranında, 24 saat sonunda ise % 99,99 oranında yok ettiği TS EN ISO/ 17025 akreditasyon kapsamında Antimikrop Ar-Ge ve Biyosidal Merkezi tarafından test edilerek kanıtlanmış olup  COVID-19’a neden olan SARS-CoV-2 virüsünün duvar yüzey kaynaklı bulaşma riskini azaltmaktadır. Koronavirüse (SARS-CoV-2) karşı virüsidal etki gösteren DYO Teknoplast, Renk Pınarı renklendirme makinelerinin bulunduğu DYO satış noktalarında binlerce renk seçeneği ile birlikte sunulmaktadır.