Akmerkez’de müzisyenler için yeni bir buluşma noktası açıldı

Bir enstrüman mağazası olmanın ötesinde, her yaştan ve seviyeden müzisyeni buluşturacak müzik ve eğitim merkezi doremusic Akmerkez açıldı

Akmerkez’de müzisyenler için yeni bir buluşma noktası açıldı

Türkiye’de müzik enstrümanları sektörünün lideri doremusic, Akmerkez’deki müzik ve eğitim merkezini açtı. Kapalı mekanı ve terasıyla yaklaşık 1.500 metrekare büyüklüğündeki yeni mağazada doremusic’in distribütörü olduğu 120’den fazla seçkin enstrüman markasının ürünleri yer alıyor. Özel olarak tasarlanmış odalarda bu enstrümanları deneyimlemek mümkün oluyor.

 

Usta sanatçılarla workshoplar olacak

doremusic Akmerkez ekibi aynı zamanda, usta sanatçıların workshopları ve hem mağaza içinde hem de terasta gerçekleştirilecek etkinliklerle, mağazaya amatör ve profesyonel müzisyenler için bir buluşma mekanı kimliği kazandırmayı hedefliyor.

 

Konservatuar kalitesinde eğitim

Akmerkez mağazasında yer alan doremusic Akademi ise, her yaştan müzikseverin, müzisyenliğe adım atmasına destek olacak. Piyanodan gitara, nefeslilerden vurmalı çalgılara, şan ve ensemble eğitiminden, kulak eğitimi ve ritim atölyesine pek çok farklı programın yer aldığı akademide, yaklaşık 500 öğrenci eğitim görmesi planlanıyor. doremusic Akademi’de ayrıca, Royal Akademi başta olmak üzere ulusal ve uluslararası müzik okullarının yetenek sınavlarına hazırlık dersleri veriliyor. Uluslararası düzeyde bir kariyer edinmeyi arzulayan müzisyenler, bu derslere katılarak konservatuvar kalitesindeki eğitim hizmetinden faydalanabilecekler.

 

“Bölgedeki en geniş yelpazeye sahip müzik merkezi”

Açılışa yönelik konuşan doremusic Kurucusu ve CEO’su Derya Özyürek: “Akmerkez doremusic’in 29’uncu mağazası ve 8’inci akademisi olma özelliğini taşıyor. Burada, bölgenin en geniş yelpazeye sahip müzik ve eğitim merkezini kurmayı hedefledik. Alanında uzman satış görevlilerimiz, usta eğitmenlerimiz ve keyifli etkinliklerimizle, dünyanın önde gelen markalarını ve 25 yıllık deneyimimizi müzikseverlere sunmayı sürdüreceğiz.” dedi.