Prima’nın Hatıra Ormanı’nda 10 bin fidan büyüyecek

Prima’nın Hatıra Ormanı’nda 10 bin fidan büyüyecek

Türkiye’de 35 yıldır yenilikçi ve güvenilir ürünleriyle bebeklerin hayatlarını güzelleştirmek için çalışan Prima, ÇEVKO Vakfı iş birliğiyle hayata geçirdiği Prima Hatıra Ormanı projesi kapsamında 10 bin fidan bağışladı.

Türkiye’de 35 yılı aşkın süredir bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimi için çalışmalarına devam eden Prima, “Dünyalarını güzelleştirmek için, birlikte” diyerek ebeveynler ve bebekler için daha sürdürülebilir bir gezegen dileğiyle harekete geçti. ÇEVKO Vakfı iş birliği ile Edirne’de oluşturulacak Prima Hatıra Ormanı için marka 10 bin fidan bağışladı.

“Sürdürülebilirlik Uzun Soluklu Bir Yol”

Daha yeşil bir gelecek için sürdürülebilir yaşama dikkat çeken P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya CMO ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Yaprak, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Artık hepimizin ortak amacı gezegenimiz için daha sürdürülebilir faaliyetleri hayata geçirmek. Prima’da da bu yaklaşımla hem ürünlerimiz hem de projelerimiz aracılığıyla ülkemize ve gezegenimize fayda sağlayacak, geleceğimizin garantisi gençlere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Bugün, birçok fabrikamız hiçbir malzemenin atılmadığı “sıfır atık gömme’’ politikasına sahip ve bu disiplinle çalışmalarını sürdürüyor. Amacımız, her Prima tesisinin zamanla bu düzene geçmesini sağlamak. Bununla birlikte yenilenebilir enerji ve sürdürülebilir kaynakların kullanımını benimsemeye de özen gösteriyoruz. Bazı fabrikalarımız yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerji ile üretimlerini sürdürüyor’’.

Her Prima Paketi Desteğe Dönüştü

Dikilen her fidanı “Sevgi her kapıyı açar'' yaklaşımıyla büyüteceklerini belirten Yaprak, “Edirne’de hayata geçecek Prima Hatıra Ormanı özelinde ÇEVKO Vakfı iş birliği ile 10 bin fidan bağışı yaptık. Haziran ayında tamamlanan kampanyamızda tüketicilerimiz de aldıkları her Prima paketi ile bu sürece destek oldu. Önümüzdeki yolun uzun olduğunun farkındayız, bu nedenle sık adımlarla çalışmalarımıza duraksamadan devam ediyoruz.’’ dedi.

Prima Hatıra Ormanı markanın sürdürülebilirlik konusundaki vaadini temsilen Edirne’de doğanın bir parçası olacak.