PERDER Söyleşileri'nde gündem, “Başarı için yenilik”

İstanbul PERDER Söyleşileri'nin 8’incisi önceki gün Point Hotel'de gerçekleştirildi. Organizasyonda "Başarı için yenilik" konusu masaya yatırıldı

PERDER Söyleşileri'nde gündem, “Başarı için yenilik”

İstanbul PERDER ve Satış Noktası Dergisi işbirliği ile önceki gün (10 Ekim) düzenlenen, Elektronik Veri Değişimi (EDI) alanında önemli kuruluşlardan Editel'in sponsorluğunu üstlendiği toplantıda Editel yetkilileri "Perakende Lojistiği İçin Anahtar Teknolojiler" hakkında bilgi verdi ve Editel'in sunduğu hizmetleri anlattı.

Toplantının açılış konuşmasını İstanbul PERDER Başkanı İhsan Biçen yaptı. Biçen konuşmasında, PERDER'de üyelerin özellikle yeni teknolojiler konusunda bilgilendirilmesine yönelik çalışmalar yürüttüklerini belirterek, "PERDER yönetimi olarak yeni dönemde görevi devraldığımızda, özellikle teknoloji konusunda yenilik yapacağımızı söylemiştik. Bu bilgilendirme toplantısı da bunun bir parçası.  Görevi devraldığımızdan bu yana geçen 4 ayda pek çok konuyu hayata geçirdik ve geçirmeye devam ediyoruz" dedi. Biçen ayrıca konuşmasında derneğin üyelere fayda sağlamak amacıyla gerçekleştirmiş olduğu yeni projelerinden de bahsetti.

Biçen'in ardından söz alan Editel CEO'su Peter Franzmair, Editel'in 2011 yılında Türkiye'ye geldiğini vurgulayarak, bu pazarda bulunmaktan memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Editel Türkiye Genel Müdürü Vecni Cem Onat ise, şirketin sunduğu hizmetlerin işletmelere sunduğu maliyet avantajlarını anlattı.

Doğru karar alma tekniği
Toplantıda; Kocabaş Eğitim ve Danışmanlık Şirketi kurucusu Mehmet Kocabaş "Altı Düşünce Şapkası" tekniği ile ilgili olarak katılımcıları bilgilendirdi. Altı Şapkalı Düşünme Tekniği, insanların birkaç farklı şekil ve yaklaşımla kavrama ve düşünme eylemini gerçekleştirebildiğini gösteriyor. Ancak çoğu zaman insanların kendilerini bir veya iki yaklaşımla kısıtladığını belirten Kocabaş, Altı Düşünce Şapkası tekniği ile çok daha doğru kararlar almanın mümkün olduğunu söylüyor. Bu teknik perakendede uygulandığında, gerek yönetim kademesinde gerekse yatırımlarda çok daha doğru ve verimli sonuçlar alınabiliyor.

Katılımcıların ilgiyle dinlediği bu sunumun ardından toplantının kapanış konuşmasını İstanbul PERDER kurucularından, Onursal Başkan Erdal Tüfekçi yaptı. Kapanış konuşmasıyla birlikte PERDER yönetimi, Editel yetkililerine ve PERDER'e yeni üye olan Dörtses Market; İem marketleri, Damla Marketleri ve Komşum marketleri yetkililerine birer plaket verdi.