Perakendeciler üreticiyle elele

İstanbul PERDER, geçtiğimiz günlerde düzenlediği Trabzon- Rize gezisinde üyeler ve satın alma yetkilileriyle bir araya geldi. Ofçay’ın ev sahipliğinde düzenlenen geziye katılan 130 misafir, doğa gezisinin yanı sıra fabrikaları da gezerek üretim süreci hakkında bilgilendirildi, çay üreticileriyle iş birliği imkanları görüşüldü

Perakendeciler üreticiyle elele

İstanbul PERDER ekibinin ilk durağı Trabzon oldu. Trabzon’un doğa güzelliği ile buluşan ekip, Ofçay’ın Solaklı’da bulunan çay fabrikasını da ziyaret etti. Üretim ve paketleme süreçleri ile ilgili bilgileri ilk ağızdan öğrenen perakendeciler, en doğru bilgileri tüketiciye aktarabilmek için önemli bilgiler aldı.

İkinci gün Rize’ye geçen İstanbul PERDER ekibi, buradaki üretim tesislerini de ziyaret ettikten sonra Ayder Yaylası’nın etkileyici manzarası eşliğinde, perakende sektörünün en çok ihtiyaç duyduğu paylaşımı ve iletişimi güçlendirme fırsatı yakaladı.

“Üretici ve perakendeci birlik içinde”
Düzenlenen gezi ile ilgili görüşlerini paylaşan İstanbul PERDER Başkanı İhsan Biçen, üreticilerin perakendeciler tarafından anlaşılabilmesi, üretim süreçlerinin ve koşullarının tüketiciye doğru aktarılabilmesi açısında çok yönlü faydalar sağlayan bir organizasyona imza attıklarını ifade etti.

Biçen, “Bu organizasyonlarla sektörümüzün ihtiyaç duyduğu birliktelik ve iletişim ihtiyacını karşılıyoruz. Yapılan fabrika ziyaretlerinin üretim merkezlerini yerinde görebilmek, üretim süreçlerini anlayıp bu süreçleri doğru yorumlayarak tüketiciye doğru bilgileri aktarmak açısından önemli olduğunu belirten Biçen, bu doğru bilgi akışının perakende sektörünün gelişimine önemli katkılar sağladığının atını çizdi.

Biçen ayrıca, “Satın alma yetkililerimiz ve PERDER üyelerimiz Ofçay üretim tesislerinde çay ile ilgili doğru bilinen yanlışları öğrenebildi. Derneğimizi ve sektörümüzü dinamik tutan, gelişime ve yeniliğe katkı sağlayan bu tarz etkinliklerin devamı için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” yorumunu yaptı.

Gezinin sonunda İstanbul PERDER tarafından katkıları ve desteği için Ofçaysan AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bülent Kasap’a plaket sunuldu.