Perakende ve mağazacılık sektörü Eurasia Shop Design’da buluşacak

Türkiye'de 250 milyar dolar pazar büyüklüğüne ulaşan perakende ve mağazacılık sektörü gücünü, 28-31 Mart günleri arasında “Eurasia Shop Design, Mağaza, Market Donanımları ve Teknolojileri Fuarı”nda sergiliyor

Perakende ve mağazacılık sektörü Eurasia Shop Design’da buluşacak

Türkiye ekonomisinin son yıllarda kaydettiği tarihi gelişimin aynası olan perakende sektörü, tüm paydaşları ile sadece yerel değil, bölgesel ve hatta küresel oyuncu olma yönünde ilerliyor. 250 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan perakende sektörüne uluslararası bir fuar kazandırma hedefiyle yola çıkan CNR Holding kuruluşu Sine Fuarcılık 28-31 Mart günleri arasında ‘Eurasia Shop Design Mağaza, Market Donanımları ve Teknolojileri Fuarı’nı organize edecek.

20 bin metrekare alanda düzenlenecek fuarın, 15 bin sektör profesyoneli tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor. Eş zamanlı düzenlenen EDT Expo - Ev Dışı Tüketim Ürünleri Fuarı ile Eurasia Shop Design’da, ortak bir sinerji ve iş ortaklığı sağlanması hedefleniyor.

Uluslararası POPAİ OMA Ödülleri fuarda verilecek
POPAI Türkiye (The Global Assocation For Marketing At Retail) tarafından düzenlenen ve sektörün Oskarı kabul edilen OMA Türkiye Satış Noktasında Tasarım Ödülleri Yarışması ödül töreni de fuarda gerçekleştirilecek. ABD'de 54 yıldır satış noktasında pazarlama sektöründe verilen uluslararası bir yarışma olan OMA (Outstanding Merchandising Awards -Üstün Satış Desteği Başarısı)'nın Türkiye ayağı POPAİ Türkiye tarafından organize edilecek ve bu yıldan itibaren de geleneksel olarak verilmeye başlanacak.

Sektör profesyonelleri, konsept ve uygulamalarını fuarda anlatacak
28-30 Mart günleri arasında yine POPAI tarafından düzenlenecek ‘Satış Kanalında Pazarlama’ seminerinde Türkiye’nin önde gelen uluslararası marka yöneticilerinden satış kanalı yöneticilerine, araştırma şirketlerinden marka danışmanlarına kadar pek çok uzman kişi uluslararası ve Türkiye’deki satış kanalı pazarlama alanındaki son trendleri, başarılı uygulamaları, tecrübelerini, izlenimlerini ve Türkiye’nin bu alanda önündeki fırsatları paylaşıyor olacak.

Ayrıca aynı tarihlerde yine POPAI üyesi Türkiye’nin önde gelen markaların yöneticileri ile üniversitelerin endüstriyel tasarım, iletişim, dijital, pazarlama vb farklı departmanlardan seçilecek üniversite öğrencileri arasında düzenlenecek ‘Satış Kanalında Yenilikçi Tasarım Uygulamaları’ konseptli workshop ile genç beyinlerin yaratıcı düşünce şekilleri satış kanalına entegre edilecek. En çok beğenilen 3 tasarım ödüllendirilerek sektörün ne kadar yaratıcılığa açık olabileceği uygulamalı olarak gözler önüne serilecek.

Market Oyunları Eurasia Shop Design Fuarı'nda
Perakende Ekipman ve Teknolojileri Bilgi Platformu (PETEK) sponsorluğunda Ortakalan tarafından organize edilecek olan “Market Oyunları”, Eurasia Shop Design Fuarı'nda, eğlencenin ve rekabetin adresi olacak. Fuar alanında kurulacak markette, gıda perakendecileri kadrolarındaki en iyi çalışanları ile birlikte takımlar halinde yarışarak hem eğlenecek hem de aralarındaki tatlı rekabeti fuar alanına taşıyacaklar. Fuara katılan ekipman ve teknoloji tedarikçilerinin ürünleri ile hazırlanacak olan market, yarışmalara ev sahipliği yaparken diğer yandan en son yeniliklerin fuarı ziyaret eden marketler tarafından görülmesine de olanak sağlayacak.

Sektör lideri 250 firma bir araya geliyor
Sektör için uluslararası arenada da sesini duyuracak olan Eurasia Shop Design'ın hedef katılımcı ülkelerini Rusya, Belarus, Bulgaristan, Ukrayna, İran, Irak, Suriye, Yunanistan, Romanya, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, İtalya, Almanya, Belçika, Fransa, Polonya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri oluşturuyor. 

Mağaza ve market donanımı, tasarımı ve teknolojileri alanında en son ürünlerin sergileneceği fuarın katılımcı firamlarını aralarında Üçge, Gökçelik, Lego Raf, Aysan Raf, Rafex, Ar-Çelik Raf, Arca Raf ve Mağaza Ekipmanları, Tms Raf, Depar Raf, Decoress, Teknik Kromaj, Wanzl, EuroMetall, Mer-san Metal, Fimak Fırın Makinaları, Yavuz Plastik, Sam-Tel, Ahmet Yar Soğutma, Kaplanlar Soğutma, Tekso Soğutma, Nokta Dizayn, Diktaş Soğutma, Teknodor, Martek Soğutma, STG Door, Buzdolabı Dünyası, İzodoor, Kuzey Dizayn, VKF Renzel, HMK Satış Destekleme, POS Tuning, Bidonss, Sezmak Makine, Arena Aydınlatma, Karatek Aydınlatma, Arlight, Uyum Mağaza Donanımları, Seren Mobilya, Shov Dekorasyon, Yağmur Dizayn, İnterium Design, Huzur Pano, 89 Mimarlık, Selinöz Mimarlık, Denker Elektronik, POS Destek, Reklamo TV, Sedef Endüstriyel gibi 250 firma oluşturuyor.