Paşabahçe Mağazaları’na Dijital Dönüşüm Başarı Ödülü

Paşabahçe Mağazaları’na Dijital Dönüşüm Başarı Ödülü

Paşabahçe Mağazaları, dijital mağazacılık çözüm ve uygulamaları ile desteklediği, ilgi çekici cam enstalasyonu ve yaşam alanlarıyla bütünleştirdiği İstanbul Erenköy’deki ilk deneyim mağazası ile ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Dijital çözümleri ile müşterilerine keyifli bir alışveriş deneyimi sunan Paşabahçe Mağazaları Erenköy Deneyim Mağazası, perakende alanındaki çalışmaların ödüllendirildiği Perakende Güneşi Ödülleri’nde, Dijital Dönüşüm kategorisinde ‘Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Paşabahçe Mağazaları’nın Türkiye’deki mağazacılık anlayışına yepyeni bir soluk getiren ve dijital yeniliklerle geliştirdiği Erenköy’deki ilk deneyim mağazası bir ödül daha kazandı. İstanbul Erenköy’deki deneyim mağazası, sektörün en prestijli ödülleri olarak kabul edilen Perakende Güneşi Ödülleri’nde ‘Dijital Dönüşüm’ kategorisinde ‘Başarı Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Erenköy Deneyim Mağazası ile yepyeni bir alışveriş deneyimi

Paşabahçe Mağazaları Erenköy Deneyim Mağazası ile müşterilerine Fiziksel + Dijital dünyanın bir arada sunulduğu farklı bir alışveriş deneyimi yaşatmayı hedefledi. Mağazada müşterilerin keşfederken, karar verirken, satın alırken ve satın alma sonrasında, kısacası alışveriş sürecinin her anında deneyimlerini hızlı, kolay ve eksiksiz yaşamalarını sağlıyor.

Müşteriler, Erenköy mağazaya özel geliştirilen Mobil Uygulama üzerinden ya da mağaza içindeki 7 interaktif dijital ekran üzerinden Hediye Bulma Sihirbazı, Stok kontrolü, İstek listesi, Hangi ürünün nerede olduğunu görmek için “navigasyon” gibi tüm dijital çözümleri kullanabiliyor.

Mağaza içi navigasyon sistem tasarımı ile müşteri yolculuğu daha kolay ve verimli hale getirilirken müşteriye kendini özel hissettirecek, hayatlarına dokunacak kişisel deneyimler de yaşatılıyor.

Paşabahçe Mağazaları Deneyimi Sanal Tur İle Evinizde

Erenköy’deki ilk deneyim mağazasını 360 derece sanal tur ile dijitale taşıyan Paşabahçe Mağazaları bu projeyle müşterilerine farklı bir alışveriş deneyimi vadediyor. Paşabahçe Mağazaları müşterileri Erenköy mağazasında sanal bir gezinti yapabiliyor, reyonları ve ürünleri inceleyebiliyor, mağazaya gitmeden oradaymış hissini yaşayabiliyor. İlgilendikleri ürünlerin fiyatını ve özelliklerini detaylı bir şekilde görüntüleyebilen ziyaretçiler beğendikleri ürünleri sepete atarak alışverişlerini Paşabahçe Mağazaları e-mağazası üzerinden tamamlayabiliyor. Projenin devreye alındığı tarihten bu yana yaklaşık 80 bin kişi sanal tur ile Erenköy mağazasını gezdi ve alışveriş keyfini yaşadı.

Erenköy deneyim mağazası “en iyi görsel düzenleme uygulamaları” arasında

1-2 Haziran 2022 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen, perakende sektörünün geleceğine yön veren 21. Perakende Günleri’nde bu yıl ana tema “Dijital Dönüşüm” oldu. Pek çok yerli ve yabancı konuşmacıyı ağırlayan 21. Perakende Günleri’ne, Türk perakende dünyasının yakından tanıdığı, dünya çapında bir görsel mağazacılık danışmanı olan George Homer da katılım gösterdi. Homer, “Yeni Dönemde Visual Merchandising” seminerinde, Paşabahçe Mağazaları Erenköy deneyim mağazasının iç tasarımını ve görsel düzenlenme örneklerini ‘En İyi Uygulamalar’ arasında katılımcılarla paylaştı. Omnichannel dünyasında mağazaların çok etkin kullanılmasının önemli yollarından birinin de mağazalarda müşteri ile iletişim ve yaşatılan deneyim olduğunun altını çizen Homer, yeni dönem müşteri davranışlarından hareketle etkili iletişim ve deneyim için mağaza konseptlerinin nasıl olması gerektiğini, mağazalarda görselliğin gücünün nasıl kullanılacağını gerçek marka uygulamaları üzerinden tüm katılımcılara anlattı.