Parkora AVM'de Türk Sanat Müziği çoşkusu

Parkora AVM'de Türk Sanat Müziği çoşkusu

Müziğe, sanata gönül veren bireylerin oluşturduğu ve Remzi Çelikyay’ın şefliğini üslendiği Proje Sanat Derneği, resmi kuruluşunu Parkora’da görkemli bir açılış ile ilan etti.

 

Parkora Yaşam ve Eğlence Merkezi Etkinlik Salonu’nda şık bir kokteyl ile başlayan derneğin açılış gecesine, Bursa camiasından çok sayıda tanınmış isim de katıldı.

Derneğin sanat yönetmeni Şef Remzi Çelikyay yönetiminde Proje Sanat Derneği Türk Müziği Korosu, Bimen Şen’den Erdinç Çelikkol’a Bursalı bestekârların eserlerinden oluşan bir Türk Müziği Dinletisi gerçekleştirdi. Seçkin davetliler arasında hocaların hocası olarak bilinen bestekâr Erdinç Çelikkol’un da olması büyük coşku yarattı. Remzi Çelikyay şefliğinde Türk Müziği’nin sevilen şarkılarını seslendiren koro, final şarkılarını ise Bursalı tanınmış Bestekâr Erdinç Çelikkol yönetiminde seslendirdi.

Proje Sanat Derneği Başkanı Ferda Şen açılış konuşmasında, amaçlarının her türlü sanata ve projesi olan sanatçıya ev sahipliği yaparak topluma kültürel hizmetler kazandırmak olduğunu belirtti.