Özlediğiniz habercilik yeniden okurlarıyla buluşuyor

Ekonomi Yayınları’nın efsane yayını Alışveriş Dünyasının Sesi MARKET dergisi yayın hayatına kaldığı yerden devam ediyor. Aralık 2017’de 218'inci sayısını çıkarmaya hazırlanan dergi, özlediğiniz tüm haber, röportaj ve sektörden gelişmelerle perakendeyi kucaklamaya devam edecek

Yayın hayatına 1994 yılında başlayan, perakende sektörünün efsane yayını, çeyrek asırlık Market dergisi yapılanma sürecini tamamladı. Okurlarıyla ve sektörle Aralık ayının ilk haftası buluşmaya hazırlanan dergi, özlediğiniz habercilik anlayışı, tasarımı, 9 bin adet baskısı ve deneyimli kadrosuyla sektörden haber vermeye kaldığı yerden devam diyecek. 

Sektörün yoğun ilgisi var
218'inci sayısını baskıya hazırlayan ekibin lideri Yaren Öz: "Bu aralar yaşadığımız tatlı telaşın yanı sıra,  dergiyi sektörle yeniden buluşturmanın ne kadar doğru olduğunu hep birlikte gördük. 2017'nin 3'üncü çeyreğinde duyurusunu yaptığımız kararımızla, aynı heyecanı sektör profesyonellerinden de duymak bizleri ayrıca heyecanlandırdı ve mutlu etti. Market dergisi perakende sektörünün akademi gemisidir. Bu misyonla yola devam edeceğimizi ve doğru yolda olduğumuzu bilmek güzel." dedi. Aynı zamanda perakende sektörünün ana sayfası Perakende.org'un da yayıncı kuruluşu olan Ekonomi Yayınları Yazı İşleri Yönetmeni Onur Kaya, Market dergisinin girdiği yapılanma sürecinde sektördeki yerinin dolmadığını, katıldıkları fuar ve organizasyonlarda hep bu geri bildirim ile karşılaşıp, sektörün dergiyi yeniden merakla sorduğunu ve beklediğini belirtti.

Çağın gerekliliği dijital yenilikler...
Market dergisi abonelerine bir müjde daha geldi. Dergiye abone olan ayrıca dijital abonelikten de yararlanıp, internet sitesinden yayına ulaşabilecek. Basılı yayın dışında dergiye dijital aboneliğin de mümkün olması için yeni web sitelerinin hazırlığı içinde olan ekip, yenilikler ve erişilebilirlik konusunda bununla da sınırlı kalmayacaklarını belirtti. 2018'de Market dergisi için yapılacak birçok yeniliğin alt yapısını hazırladıklarını söyleyen Öz, geleneksellikle çağı bir arada tutmanın önemine de değinerek, dinamik yapılarının yenilenen içerik ve güncel yazar kadrosuyla öne çıkacağını sözlerine ekledi.