Orka Group, İK’daki yenilikleri yakından takip ediyor

Uluslararası erkek moda markalarını bünyesinden barındıran Orka Group, tasarım alanındaki yeniliklerinden sonra eğitim geliştirme ve enformasyon kanallarındaki yenilikleri yakından takip ediyor

Orka Group, İK’daki yenilikleri yakından takip ediyor

Zaman herkesin eşit olarak sahip olduğu; fakat aynı şekilde yönetemediği, depolanması, geri döndürülmesi ve yerine konulması mümkün olmayan tek kaynaktır. Orka Group, zaman yönetimine verdiği önemle zamanı tasarruflu kullanmaya yönlendirmek için bu alanda Ar-Ge çalışmalarını başlattı.

Bu bilinçle yapılan fizibilite çalışması ardından 2012 Şubat ayında, “E- learning” sistemini Orka Akademi’ye entegre ederek hayata geçirildiğini duyurdu. Zaman ve mekandan bağımsız, kullanıcıların istedikleri an, istedikleri yerden bir bilgisayar ve internet bağlantısı ile alabilecekleri, sınıf planına bağlı kalmadan sınırsız tekrar olanağı sağlayan kullanıcı dostu bu eğitimler, zengin ve güncel içerikleri ile grubun yurt içi ve yurt dışı operasyonlarında etkin şekilde kullanıldı. Görsel videolar, departman yöneticileriyle yapılan röportajlar eğitim içeriğini zenginleştirerek, bilgilerin etkin ve verimli şekilde paylaşılmasını sağladı.

TC numarası ve şifrelendirme ile sisteme tanımlanan yurt içi ve yurt dışı Orka Group bin 600 çalışan, 2012 yılında Damat Tween – DS Damat Oryantasyon Eğitimi, Koleksiyon Eğitimi, Ürün Bilgisi Eğitimi, Temel Hizmet ve Satış İlkeleri Eğitimi, Temel Mağazacılık ve Kasa Eğitimlerini aldı ve akabinde gerçekleşen e-sınav ile başarı oranları ölçümlendi. Aynı zamanda şirket içi duyurular ve anket çalışmaları da e-learning portalı üzerinden hızla yürütülmeye başladı.

2012 yılında Tüm Orka Group mağazalarında rutin periyotlarla sürekli gerçekleştirilen,  gizli müşteri raporları incelendiğinde, hizmet kalitesindeki sektör üzeri artışın e-learning sürecine paralel olarak yükseldiği görüldü.

Orka Group çalışana yapılan yatırımın en doğru yatırım olduğu felsefesi ile Orka Akademi e–learning sistemine yönelik proje geliştirme çalışmalarını devam ettiriyor. Eğitim içeriklerini geliştirerek zenginleştirmek, daha fazla çalışana ulaşarak yetkinliklerini artırmak İnsan kaynakları departman hedeflerinin başında yer almaya devam edecek.