Onur Market ve Gönüllü Hareketi Derneği oyuncak kütüphanesi açtı

Onur Market ve Gönüllü Hareketi Derneği oyuncak kütüphanesi açtı

Perakende sektörünün öncüsü ve sözcüsü Onur Market’in, Gönüllü Hareketi Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Oyuncak Kütüphanesi 1 Mart 2022 Salı günü saat 10.00’da İstanbul Küçükçekmece’de açıldı.

Toplumumuzda yaşanan fırsat eşitsizliği sorununa çözüm olabilmek için, çocukların eğitimin önemli bir parçası olan oyuncaklara ulaşması adına bu projeye destek verildi.  İstanbul’da 1. şubesi açılan kütüphanenin ilk gününde birçok çocuğun üye olması projenin toplumda fark yaratacağı hakkında umut vermektedir.

Tamamen Gönüllü Hareketi Derneği gönüllüleri ve Onur çalışanlarının bağışları ile oluşturulan kütüphane sadece oyuncak değil, kitaplardan da oluşmaktadır. Özellikle sosyo-ekonomik imkânı kısıtlı aileler ve çocukları için fırsat eşitliği yaratmak üzere tasarlandı. Bununla beraber projenin ana amaçlarından biri çocuklara paylaşım kültürünün aşılanmasını sağlamaktır.

Toplumsal dayanışmayı yaygınlaştırmayı önceliklendiren projeler geliştiren Gönüllü Hareketi Derneği ile birlikte hayata geçirilen Oyuncak Kütüphanesi, açılışa özel haftanın 7 günü açık olacak. Kütüphaneden 2 oyuncak 1 kitap ödünç alınıp iade edilebilecek. Kütüphaneden yararlanmak için çocukların ebeveynleri ile gelip kayıt olmaları yeterli olacaktır.

Kullanılabilir durumdaki oyuncakların ve kitapların bağış kabul bilgileri ve kütüphane hakkında bilgi almak istenirse [email protected] mail adresine eposta atılarak iletişime geçilebilir.

Benckiser ile kütüphanenin hijyen sponsoru olarak oyuncakların çocuklara temiz olarak ulaşmasına destek oluyor. Bağış olarak alınan tüm oyuncaklar Lysol ile dezenfekte edilip çocuklara teslim ediliyor.

Onur Market Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özen “Çevreye ve topluma duyarlı sorumluluk anlayışımızla toplum refahına katkı sağlama misyonumuzu işimizin her alanında hassasiyetle gözetiyoruz. Sivil alanı güçlendirmek ve daha fazla sürdürülebilir projelerin yapılması için çalışmaları titizlikle takip ediyoruz. Yaşayan bir yer yaratmak adına çocuklarımızı aileleri ile birlikte Oyuncak Kütüphanemize bekliyoruz. ‘Onurluyuz Sorumluyuz ’ilkemiz ile çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz “

Adres : İnönü Mahallesi Alageyik Caddesi No:2A/D1 34295 Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul   İnönü Alageyik Onur Market