NTS Danışmanlık Yelken Takımına bir ödül daha geldi

NTS Danışmanlık Yelken Takımına bir ödül daha geldi

TAYK Trofesi / 30. Yıl Burgazada Deniz Kulübü Kupası Yat Yarışında NTS Danışmanlık Yelken Takımı IRC 3 sınıfında ikinci oldu.

Trofe 5. Ayak yarışlarından, Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK) ile Burgazada Deniz Kulübü (BDK) tarafından bu yıl 30. kez düzenlendi, Burgazada Deniz Kulübü Kupası ev sahipliği yaptığı yarış Adalar rotasında 13 Ağustos 2022 Cumartesi günü adalar parkurunda gerçekleşti. 

Rüzgar ve hava koşulları çok güzeldi, ilk start saat 12.15 itibari ile verildi. Yarışa Poyraz ile başlandı, startın hemen ardından Heybeliada hizasına gelindiğinde rüzgar Güney- Güneybatıya döndü, Büyükada sığlık çakarı (Kuzey Yönleci) hizasına kadar filo lider tekne konumundaydı.

Türkiye’nin en eski kulüplerinden olan Burgazada Deniz Kulübü, Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü ile Türk denizciliği için ilk kez 22 Ağustos 1992 tarihinde bir araya gelmiştir ve bu birliktelik 30 yıldır devam etmektedir. Burgazada Deniz Kulübü, 25 Temmuz 1934 tarihinde kurulmuş olup, üyeler, çocuklar ve gençlere başta yüzme ve yelken olmak üzere atletizm, basketbol, bisiklet, hentbol, futbol, masa tenisi, okçuluk, tenis, voleybol, yelken, yüzme, su topu ve satranç gibi çeşitli fiziksel ve zihinsel beceri gerektiren tüm spor dallarında sosyal ve sportif amaçla eğitim vermektedir. 1991 yılında Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) İstanbul Bölge Yelken branşına tescili olmuş, 1992 yılından bu yana çeşitli sınıflarda yarış düzenlemektedir.

NTS Danışmanlık Yelken Takımı “Hafta sonu parkura renk katan tüm değerli dostlarımızı tebrik eder, yarış organizasyonu için kulübümüz TAYK’a, nazik ve misafirperver ev sahipliği için Burgazada Deniz Kulübüne çok teşekkür ederiz.” açıklamasında bulundu.