Nice 20 yıllara!

Kurulduğu günden bu yana perakende sektörünün nabzını tutan Ekonomi Yayınları, 20’nci yılını kutladı. Ekonomi Yayınları’nın perakende sektörüne kazandırdıklarının konuşulduğu özel gecede, ekip ve yazarlar bir araya geldi

Nice 20 yıllara!

Başarılarla dolu 20 yılını geride bırakan Ekonomi Yayınları, ekibi ve yazarlarıyla bir araya gelerek hem sektörü değerlendirdi hem de yıldönümünü kutladı. 20 sene boyunca sektörde etkin bir şekilde yoluna devam eden Ekonomi Yayınları, 4 dergi ve 3 portal olmak üzere toplam 7 yayınla sektöre hizmet veriyor. Ekonomi Yayınları bünyesinde, perakende sektörünün ilk yayını Market ile birlikte Mağaza, Lojistürk dergilerinin yanı sıra Perakende.org ve Lojisturk.net yer alıyor. Atılımlarını sürdüren Ekonomi Yayınları ailesine şimdi de EndüsTRim dergisi ekleniyor.

Sektöre katkı sağlamayı sürdüren Ekonomi Yayınları, başarılarla geçen 20’nci yılını, ekibi ve yazarlarıyla Beluga Balık Restoran’da bir araya gelerek kutladı. Ekonomi Yayınları ailesi, 20’nci yılını kutladığı gecede hep birlikte pasta kesti.

“Ekonomi Yayınları, başarısını sürdürmeye devam edecek”
Yemekte sırayla söz alan yazarlar, Ekonomi Yayınları’nın bugünlere nasıl geldiğini ve başarısının nedenlerini açıkladı. Ekonomi Yayınları Yayın Danışmanı Okan Aras, 20 sene boyunca başarılı bir işe imza attıklarını belirtirken, emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Türkiye’de yayıncılık yapmanın zorluklarına değinen Aras, şöyle konuştu: “20 yıl oldukça uzun bir süre. Ekip arkadaşlarımız sayesinde bugünlere geldik. Türkiye’de yayıncılık yapmak çok zor, fakat Ekonomi Yayınları bunu başarıyla sürdürdü ve sürdürmeye devam edecek. Yönetim Kurulu Başkanımız Gökçin Aras, bugün burada olamadı ama tebriklerini iletmemi istedi. Başkanımız yolladığı mesajında ise Ekonomi Yayınları’nın sektörde öncü yayın kuruluşu misyonunu sürdürmesini ve sektöre yön veren bir grup olarak varlığını devam ettirmesini dilediğini ifade etti.”
Ekonomi Yayınları bünyesindeki tüm dergi ve portallarda emeği geçen tüm yazarlara teşekkür eden Aras, “Yazarlarımıza da çok teşekkür ederim. Hiçbir beklenti içerisinde olmadan bizlere destek verdiler. Yüreğimiz sizinle ve sizlerle beraber sektöre yön vermeye devam edeceğiz. Yeni dergimiz olan EndüsTRim de çıkıyor. Bütün bunları göz önüne aldığımızda Türkiye’nin en köklü yayın ekibi konumundayız” diye konuştu.

Yazarlar, Market dergisinin öncülüğünü vurguladı
Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Market dergisi yazarlarından Prof. Dr. Kenan Aydın, Ekonomi Yayınları’nın öneminden bahsetti. Aydın, “Ekonomi Yayınları ve bünyesinde çıkarılan tüm dergiler sektöre ilk günden beri yön verdi. 17 yılım bu sektörde geçti. İçimizdeki perakende aşkı bitmiyor ve böyle devam edecek. Burada çok değerli arkadaşlar tanıdım” dedi.

17 yıldır Market dergisinde yazarlık görevini üstlenen Sinan Asılyazıcı, dergiyi çocuğu gibi gördüğünü
ifade ederek, “Market dergisinin 20’nci yılını kutluyoruz. Ben bu sektöre başladığımda daha barkod yoktu. Etiketleme makinesi ile fiyatları giriyorduk ama Market dergisi vardı. 1997 yılından beri yazılarımı sizinle paylaşıyorum. Dergi benim çocuğum gibi ve öyle de olmaya devam edecek. 16 senedir birlikteyim nice yıllara diyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum.”

Ekonomi Yayınları’nın en yeni yazarlarından biri olan Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Ayçim Selam, “Ben bu sıcak ailenin en yeni üyesiyim. Aranızda olduğum için çok mutluyum. 20’nci yılınızı kutluyorum. Umarım bir sonraki 40’ıncı yılda da sizinle oluruz”diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Dinçer: Market dergisi başarılı bir çalışmanın örneği
Dinçer Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Dinçer, Ekonomi Yayınları’nın başarılı bir şekilde sektöre yön verdiğini belirterek, bir okul konumunda olduğunu vurguladı. Dinçer, “Öncelikle gönüllü Market dergisi emekçilerinin arasında bulunduğumdan dolayı mutluyum. Ben Ekonomi Yayınları’nı kuruluşundan beri biliyorum. 1987 yılında Üçge’nin İstanbul’a gelmesinden sonra bu kurumun temelleri atılmaya başlamış oldu. Üçge’den bir arkadaşla beraber çalışıyorduk. O günden itibaren bu ailenin içindeyim. Market dergisi oldukça başarılı bir çalışmanın örneği. Bir çalışma farklı seslere yorum kattığınız zaman ve alın teri döktükten sonra güzel oluyor. Market dergisinin en önemli misyonlarından biri sektöre yöne vermesidir. Yaşanan değişim sürecine rağmen sektöre ışık tuttular. Bunda Ekonomi Yayınları’nın önemli katkısı oldu. Burası bir okul ve burada yetişenler piyasada ayakta tutunabiliyor. Önümüzdeki yıllarda da başarılarınızın devamını diliyorum”

Sekmen: Çıtayı ilerleyen dönemlerde daha da yükseltmek gerekiyor
Asemble Danışmanlık Genel Müdürü olarak iş yaşamına devam eden ve Market dergisinde de yazarlık yapan Gürkan Sekmen, “Kendimi evimin salonunda hissediyorum. Bana bu rahatlığı sağlayan
buradaki sıcak aile ortamı. Gerçek başarı bu odanın içine bağlıdır. Dışarıdaki etkenler gelip geçicidir. Ekonomi Yayınları’nda yazı yazabildiğim için kendimi mutlu hissediyorum. Bana şans verildiği için herkese çok teşekkür ederim. Biz yazar olarak da nerelere ulaştığımızı bilmeliyiz. Çıtayı ilerleyen dönemlerde daha da yükseltmek gerekiyor. Umarım bunu başarırız” şeklinde konuştu.

Kocaeli Üniversitesi Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO Müdür Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Programlar Yönetim ve Organizasyon Bölümü Öğretim Görevlisi olan Yılmaz Pekmezcan, “Bu kurumda olmaktan dolayı çok mutluyum. Yazılarımızla birlikte biz de yardımcı olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Yazıcı: Ekonomi Yayınları ekibi ile birlikte olmaktan dolayı mutluyum
Sosyal Medya Uzmanı Özcan Yazıcı, gün içerisinde Ekonomi Yayınları’nda yaşadığı bir ayrıntıyı paylaşarak özverili çalışmanın öneminden bahsetti. Ayrıca Yazıcı, “Ekonomi Yayınları ekibi ile birlikte olmaktan dolayı mutluyum. 20 yıl kolay telaffuz edilir ama zor geçen bir süredir. Bu emeğin oluşmasında çok değerli arkadaşlarımız var.

Gecede, Ekonomi Yayınları’nda en çok kıdemi olan Görsel Yönetmen Yaren Öz ve Yazı İşleri Müdürü Fulya Öztürk’e de söz zverildi. Yaren Öz, “Ekonomi Yayınları’na başladığım günden beri ayaklarım bir gün bile geri gitmedi. Hiçbir zaman mutsuz olmadım. Bu şirkette büyüdüm. Bundan dolayı bu şirketin değeri benim için çok önemli. Hepinize destekleriniz için teşekkür ediyorum” diyerek duygularını ifade etti.

Yazı İşleri Müdürü Fulya Öztürk de yaptıkları işin önemine değinerek, “22 yaşındayken Bursa’dan
İstanbul’a Ekonomi Yayınları için gelmiştim. Çalıştığınız yer bir süre sonra aileniz ve yaşam biçiminiz oluyor. Bebeğimi büyüttüm ama yine baba evine geri döndüm. Bu heyecanla ve sevgiyle yapılacak bir iş. Dergiler gerçekten büyük zahmetlerle çıkıyor. Sevmeden yapılabilecek bir iş değil. Ekonomi Yayınları perakende sektörüne çok büyük katkılar sağladı. Bu ailenin bir üyesi olmaktan çok mutluyum” dedi.