Müşteri Deneyimi Araştırması’ndan LC Waikiki’ye iki ödül

Türkiye’nin lider moda perakende markası LC Waikiki, Fast Company dergisinin “Müşteri Deneyimi Araştırması” sonuçlarına göre, Mağaza E-ticaret kategorisinde birinci, Hazır Giyim kategorisinde ise ikinci oldu

Müşteri Deneyimi Araştırması’ndan LC Waikiki’ye iki ödül

Fast Company dergisinin Turkcell Global Bilgi desteğiyle düzenlediği Müşteri Deneyimi Araştırması, 12 istatistiki bölgede, A, B, C1, C2 sosyo ekonomik düzey gruplarında Türkiye temsiliyeti sağlanarak yapıldı. Araştırmada, 6 bin 319 kişiden 15 bin 130 marka değerlendirmesi alındı. Araştırma sonuçlarına göre LC Waikiki, ‘’Mağaza E-Ticaret’’ kategorisinde birincilik, ‘’Hazır Giyim’’ kategorisinde ise ikincilik ödülünü aldı.

‘’Müşterilerimiz tarafından bu ödüle layık görülmek bizi gururlandırdı’’

Müşteri deneyimi konusunda iş dünyasına ve markalara önemli mesajlar veren araştırmanın ödül töreninde konuşan LC Waikiki Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Murat Höke;  ‘’Bu dönemde müşterilerimizi anlamak, doğru kararları hızlı bir şekilde almak, problemlere çözüm üreterek hayata geçirmek ve yaygınlaştırmak daha fazla önem kazandı.  Müşterilerimizi daha iyi, hızlı anlamak için e-ticaret ve mağazalarımıza gelen müşterilerin geri bildirimlerini toplayarak birçok iç ekibin dahil olduğu projeler hayata geçirdik. Müşteri memnuniyetini şirketimizin bir numaralı prensibi olarak belirledik ve şirket genelinde bu dönüşüm, sahiplenme ve kültürü yayacak çalışmalar başlattık. Yeni bir müşteri deneyimi ekibi kurduk, deneyimi iyileştirecek sistem ve süreçleri tasarladık. ’İyi giyinmek herkesin hakkı’ misyonumuza paralel olarak Avrupa’da müşteri memnuniyetinde bizi ilk 3’e sokacak çalışmalara seferberlik ilan ederek odaklandık. Web sitemizi kolaylaştırdık, yeni hizmetler devreye aldık, kargo süreçlerini daha kolay ve takip edilebilir hale getirdik, mağaza deneyimini kolaylaştıracak çözümler hayata geçirdik, müşteri hizmetlerinde hızlı dijital çözümleri uygulamaya aldık.

LC Waikiki olarak bizzat müşterilerimiz tarafından bu ödüle layık görülmek bizi çok gururlandırdı, daha fazlası için cesaretlendirdi. Avrupa'nın ilk 3 moda perakende markası olma hedefimiz kapsamında önümüzdeki yıllarda da Türkiye’de ve yurt dışında yeni kararlar ve aksiyonlar almaya devam edeceğiz.

Müşteri deneyimi, firmamızın ürünleri, hizmetleri, dağıtım kanalları dahil bir bütün olduğu için bu ödülü tüm merkez ve saha çalışanlarımız, yöneticilerimiz, tüm ürün ve hizmet ekiplerimiz ve tedarikçilerimiz adına alıyor, emeği geçen tüm paydaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum’’ dedi.