Mondelēz Türkiye’de kurumsal iletişime yeni isim

Mondelēz Türkiye’de kurumsal iletişime yeni isim

Atıştırmalık sektörünün önde gelen şirketlerinden Mondelēz International’ın dünyadaki önde gelen pazarlarından biri olan Türkiye’de, yeni Kurumsal İlişkiler Müdürü, sektörün deneyimli isimlerinden Doruk Arbay oldu.

150’den fazla ülkede neşeli ve lezzetli anlar yaratan Mondelēz International’ın Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürü olarak Doruk Arbay atandı.

Bugüne kadar kurumsal iletişim, kamu ve yatırımcı ilişkileri alanlarında görev yapan Arbay, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünde, yüksek lisans eğitimini de Bentley College, McCallum Graduate School of Business’da İş idaresi ile tamamlayarak profesyonel iş yaşamına HSBC’de başladı. 2002 yılında CNBC-e’de İçerik ve Pazar Araştırması bölümlerinde yardımcı yönetici olarak görev aldı. Kariyerine 2006 – 2015 yılları arasında Turkcell’de devam eden Doruk Arbay, Kurumsal İlişkiler ve Yatırımcı İlişkileri Kıdemli Yöneticisi ve Kamu İlişkileri Kıdemli Yöneticisi görevlerini üstlendi. 2015 yılında Türk Telekom’da Regülasyon Politikaları Grup Müdürü, 2016’da da Imperial Tobacco’da Doğu Akdeniz Bölgesi Kurumsal ve Yasal İlişkiler Direktörü olarak meslek hayatına devam etti.

Doruk Arbay, Mondelēz International Türkiye’de kurumsal ilişkilerin yanı sıra tüm iletişim faaliyetlerinden de sorumlu olacak.