Mondelēz International Türkiye yeni yıla atamalarla giriyor

Dünyanın önde gelen atıştırmalık şirketi Mondelēz International Türkiye, yeni yıla atamalar ile başlıyor. Şirket bünyesinde gerçekleştirilen değişiklerle Aralık ayından itibaren Tolga Yollu Türkiye Doğu Satış Müdürü, Yusuf Hacıoğulları Çikolata & Bisküvi Kategori Planlama ve Aktivasyon Müdürü ve Hakan Pekgöz Sakız &Şeker Kategori Planlama ve Aktivasyon Müdürü olarak görev yapacak

Mondelēz International Türkiye yeni yıla atamalarla giriyor

Ege Üniversitesi, İktisat bölümünden mezun olan Tolga Yollu, yüksek lisansını Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. Eğitiminin ardından Güney2M’ ile iş hayatına başlayan Tolga Yollu, Şubat 2011 tarihinde Mondelēz International Türkiye ailesine katıldı. Burada çeşitli sorumluluklar alan Yollu, son üç yıldır Zincir Mağazalar Müdürü olarak görev yapmaktaydı. Tolga Yollu Aralık ayı itibarıyla Türkiye Doğu Satış Müdürü olarak atanmış bulunuyor.

Uludağ Üniversitesi’nin Ekonomi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan Yusuf Hacıoğulları, yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi, Pazarlama İletişimi Yönetimi üzerine yaptı. Profesyonel iş yaşamına 2005 yılında Arkas Holding’te başlayan Hacıoğulları, ardından Unilever ve Henkel’de çeşitli sorumluluklar aldı.  Ekim 2020 itibarıyla Mondelez International’a Türkiye Doğu Satış Müdürü olarak katılan Yusuf Hacıoğulları hem geleneksel ticaret hem de yerel zincir kanallarında önemli büyümelere liderlik etti. Yusuf Hacıoğulları Aralık ayı itibarıyla Çikolata & Bisküvi Kategori Planlama ve Aktivasyon Müdürü olarak görev yapacak.

Ankara Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Hakan Pekgöz, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. İş yaşamına Procter & Gamble’de başlayan Pekgöz, yaklaşık yedi buçuk senelik bir deneyimin ardından kariyerine 12 yıl boyunca British American Tobacco’da devam etti. Haziran 2021’de Çikolata & Bisküvi Kategori Planlama ve Aktivasyon Müdürü olarak Mondelēz International Türkiye’ye katılan Pekgöz, bu görevinde kısa sürede elde ettiği başarının ardından şimdi de Sakız &Şeker Kategori Planlama ve Aktivasyon Müdürü olarak görev yapacak.