Mondelez International Türkiye Legal 500 listesinde

Mondelez International Türkiye Hukuk Ekibi, şirketin stratejik büyümesine yaptıkları katkı ve fark yaratan çalışmaları ile uluslararası Legal 500 listesinde ikinci kez yer aldı. Legal 500, GC Powerlist ile şirket avukatlarının stratejik büyümeye olan katkısına dikkat çekmeyi hedefliyor

Dünya çapında en başarılı hukuk danışmanları ve bürolarını değerlendiren kapsamlı bir araştırma sistemi olan Legal 500, bu yıl Türkiye’de üçüncü kez, hukuk alanında fark yaratan şirket avukatlarını ödüllendirdi. Kıdemli Hukuk Danışmanı Özge Gülşen Kösem, iş dünyasını ileri taşıyan hukuk danışmanları arasında yer aldı. Böylece, Mondelēz International Türkiye Hukuk Ekibi listede ikinci kez yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

 

Legal500’de yer alarak yılın en iyi ve en başarılı hukuk danışmanları arasında yer alan Kıdemli Hukuk Danışmanı Özge Gülşen Kösem, Mondelez International Hukuk Departmanı’nın yaklaşımının, yeni teknolojileri takip etmek, yenilikçi uygulamalarla paydaşlarına ve Mondelēz International grup şirketlerine ortak çözümler geliştirmek olduğunu ve bu sayede şirkete ve sektöre katkı sağlandığını paylaştı. Kösem: “Şirkette uyguladığımız önemli projelerden birisi ‘Sözleşme Yönetimi’ ve bu sistem sayesinde organizasyona gözle görülür verimlilik ve rahatlama getirdik. Bölgesel ve yerel ekiplerin de yardımıyla küresel prosedürlerin ve kılavuzların yerel uygulamaları için yeni politikalar tasarlayıp uyguladık. Bunların ışığında bugüne kadar kullandığımız tüm anlaşma formatlarımızın üzerinden geçip, onları yeni şirket yapısına göre uyarlıyoruz. Bu büyük iş sonrasında, Hukuk Birimi anlaşma süreçlerinde, bir güvence fonksiyonu olarak dahil olacak ve Mondelēz’in tüm dünyada her biriminde aynı anlaşma metinleri kullanılacak.” dedi.