Mondelēz International Türkiye İnsan Kaynakları Lideri olarak Esra Boduroğlu atandı

Atıştırmalık sektörünün lider şirketlerinden Mondelēz International’ın dünyadaki önde gelen pazarlarından biri olan Türkiye’deki yeni İnsan Kaynakları Lideri Esra Boduroğlu oldu.

Mondelēz International Türkiye İnsan Kaynakları Lideri olarak Esra Boduroğlu atandı

150’den fazla ülkede ürünleriyle tüketicilerine neşeli ve lezzetli anlar sunan Mondelēz International’ın Türkiye İnsan Kaynakları Liderliği görevine Esra Boduroğlu getirildi.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İktisat bölümünde tamamlayan Boduroğlu, bugüne kadar insan kaynakları, global transformasyon İK proje yönetimi ve değişim yönetimi alanlarında çalıştı. 2009-2015 seneleri arasında The Coca-Cola Company İnsan Kaynakları departmanında farklı bölgelerden sorumlu olarak görev yaptı. Esra Boduroğlu, Mondelez International Türkiye ailesine 2015’te Bölge Yetenek Yöneticisi olarak katıldı. Sonrasında Global İnsan Kaynakları Transformasyon Yöneticiliği ve global projelerin Değişim Strateji Liderliği görevlerini üstelenen Boduroğlu, son olarak Mondelēz International Türkiye İnsan Kaynakları Lideri olarak atandı.

Esra Boduroğlu, Mondelēz International’da Türkiye İnsan Kaynakları Liderliği görevinin yanı sıra Doğu Avrupa Bölgesi’nde AR-GE ve Kalite fonksiyonlarının da İnsan Kaynakları Liderliği’nden de sorumlu olacak