Mondelēz International Türkiye’den yeni atama

Atıştırmalık sektörünün önde gelen şirketlerinden Mondelēz International’ın dünyadaki önde gelen pazarlarından biri olan Türkiye’nin yeni Kurumsal ve Kamu İlişkileri Müdürü, sektörün deneyimli isimlerinden Demokan Konyalıgil oldu

Mondelēz International Türkiye’den yeni atama

150’den fazla ülkede neşeli ve lezzetli anlar yaratan Mondelēz International’ın Türkiye Kurumsal ve Kamu İlişkileri Müdürü olarak Demokan Konyalıgil atandı.

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamlayan Demokan Konyalıgil, lisans üstü eğitimini Bournemouth Üniversitesi’nde, Uluslararası İşletme alanında yaptı. Profesyonel iş hayatına Moore Stephens şirketinde Denetçi olarak başladı. 2006-2008 yılları arasında Frito Lay Gıda’da İç Denetim ve Uyum Yöneticisi olarak çeşitli sorumluluklar aldıktan sonra 2008 yılında girdiği Coca-Cola İçecek’te sırasıyla Kıdemli İç Denetim Uzmanı, BDT Bölgesi Kurumsal İlişkiler Müdürü ve son olarak Grup Kurumsal İlişkiler Müdürü olarak çalıştı.

Görevi sürecinde Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerinden de sorumlu olarak halkla İlişkiler ve iletişim çalışmalarına öncülük etti. İtibar ve medya kapsamını yükselten marka konumlandırma çalışmalarını da yürüten Konyalıgil, marka imajını ve çalışan bağlılığını iyileştirmek üzere yenilikçi KSS stratejileri geliştirdi ve başlattı.

Hızlı Tüketim Ürünleri (FMCG) sektöründe, kamu ve kurumsal ilişkiler alanında 18 yılı aşkın uluslararası bir deneyime sahip olan Demokan Konyalıgil, Mondelēz International Türkiye’de kurumsal ve kamu ilişkilerinden sorumlu olacak.