Mondelēz International Türkiye’den StarGate Amazon

Mondelēz International Türkiye’nin yeni mezun üniversite öğrencilerine yönelik 2017 yılında başlattığı MT programı ‘Stargate’, 5. Yılında kız öğrencilere özel olarak gerçekleştirilecek. 2021 yılında StarGate Amazon adıyla yürütülecek program kapsamında 15 yeni mezun genç kadına kariyer imkanı sağlanacak

Mondelēz International Türkiye’den StarGate Amazon

Mondelez International Türkiye, bugüne kadar onlarca yeni mezuna kariyer imkanı sağladığı, üst düzey yönetici yetiştirmeye yönelik MT programı StarGate’i bu yıl sadece yeni mezun kadınlara yönelik olarak StarGate Amazon adıyla gerçekleştireceklerini duyurdu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle MT programlarıyla ilgili değişikliği paylaşan Mondelez International Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Pınar Caymaz, 5 yıldır büyük bir heyecanla sürdürdükleri programla ilgili bilgileri ve yenilikleri aktardı. “2017 yılında hayata geçirdiğimiz Star Gate, satış başta olmak üzere farklı fonksiyonlarda yeni mezun öğrenciye iş deneyimi kazandırdığımız ve bizim için çok kıymetli bir proje. Katılımcılar program kapsamında bir yandan sahada aktif olarak çalışarak satış dinamiklerini öğrenip deneyim kazanıyor, bir yandan da Star Gate Development Road gelişim programı ile oryantasyon ve eğitim ajandasını tamamlıyorlar. Aynı zamanda her bir katılımcımız Mentörlerinden program boyunca deneyimlerini dinleyerek gelişimlerini sürdürüyorlar. Kadın çalışanların iş gücüne katılımını önemseyen ve bununla ilgili çeşitli programlar yürüten bir şirket olarak bu yıl StarGate’de, kız öğrencilerimizin iş hayatına katılımlarında destek olmayı arzu ettik. Ve bugüne kadar da 50’den fazla mezuna kariyer imkanı sağladığımız programımızı 2021 yılında StarGate Amazon adıyla sadece kız öğrencilere özel bir formata çevirdik. Bu kapsamda da bu yıl 15 yeni mezun genç kadını programımıza alarak kadınların iş hayatına katılımlarını destekleme konusunda biraz daha fark yaratmayı amaçlıyoruz. Bu sene genç kadınlarımıza içlerindeki yıldızı parlatacakları bir kariyer fırsatı sunmak ve bu haberi de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü gibi anlamlı bir gün vesilesiyle veriyor olmak da oldukça mutluluk verici.

Mondelēz International Türkiye’nin MT Programı Stargate Amazon için başvuruları almaya başladı.