Mağaza ve market ekipmanları sektörü buluşuyor

Türkiye'de 250 milyar dolar pazar büyüklüğüne ulaşan perakende ve mağazacılık sektörü gücünü, 28-31 Mart günleri arasında “Eurasia Shop Design, Mağaza, Market Donanımları ve Teknolojileri Fuarı”nda sergiliyor. Ulusal ve uluslararası arenada faaliyet gösteren firmaları alım grupları ile buluşturacak organizasyon, sektörün OMA satış noktası ödüllerine, workshoplara ve seminerlere ev sahipliği yapacak

Mağaza ve market ekipmanları sektörü buluşuyor

Türkiye ekonomisinin son yıllarda kaydettiği tarihi gelişimin aynası olan perakende sektörü, tüm paydaşları ile sadece yerel değil, bölgesel ve hatta küresel oyuncu olma yönünde ilerliyor. 250 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan perakende sektörüne uluslararası bir fuar kazandırma hedefiyle yola çıkan CNR Holding kuruluşu Sine Fuarcılık 28-31 Mart günleri arasında ‘Eurasia Shop Design Mağaza, Market Donanımları ve Teknolojileri Fuarı’nı organize edecek. 

20 bin metrekare alanda düzenlenecek fuarın, 15 bin sektör profesyoneli tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor. Eş zamanlı düzenlenen EDT Expo - Ev Dışı Tüketim Ürünleri Fuarı ile Eurasia Shop Design’da, ortak bir sinerji ve iş ortaklığı sağlanması hedefleniyor.

Uluslararası POPAI OMA Ödülleri fuarda verilecek
POPAI Türkiye (The Global Assocation For Marketing At Retail) tarafından düzenlenen ve sektörün Oskarı kabul edilen OMA Türkiye Satış Noktasında Tasarım Ödülleri Yarışması ödül töreni de fuarda gerçekleştirilecek. Turkcell, Coca Cola, Henkel Unilever ve Eti etkinlikte yarışacak markalar arasında yer alıyor.

ABD'de 54 yıldır satış noktasında pazarlama sektöründe verilen uluslararası bir yarışma olan OMA (Outstanding Merchandising Awards -Üstün Satış Desteği Başarısı)'nın Türkiye ayağı POPAİ Türkiye tarafından organize edilecek ve 2013 den itibaren de geleneksel olarak verilmeye başlanacak.

Sektör liderleri seminerlerde konuşacak
28-30 Mart güleri arasında yine POPAI tarafından düzenlenecek ‘Satış Noktasında Pazarlama’ seminerinde Unilever, Coca Cola, Kale Seramik, Ipsos, Senbir ve Project House yetkilileri, Türkiye’deki satış kanalı pazarlama alanındaki son trendleri, başarılı uygulamaları, tecrübelerini, izlenimlerini ve Türkiye’nin bu alanda önündeki fırsatları paylaşıyor olacak. Süpermarketlerde Enerji Yönetimi ve Tasarruf Yöntemleri ile ilgli seminer de yine fuar kapsamında yapılacak.

Ayrıca POPAI etkinlikleri kapsamında düzenlenen UNISTAR Workshop’da Türkiye’nin önde gelen markaların yöneticileri ile üniversitelerin endüstriyel tasarım, iletişim, dijital, pazarlama gibi farklı departmanlardan seçilecek üniversite öğrencileri 3 gün boyunca bir araya gelecek. Satış Kanalında Yenilikçi Tasarım Uygulamaları’ konseptli workshop ile genç beyinlerin yaratıcı düşünce şekilleri satış kanalına entegre edilecek. En çok beğenilen 3 tasarım ödüllendirilerek sektörün ne kadar yaratıcılığa açık olabileceği uygulamalı olarak gözler önüne serilecek.

250 marka Eurasia Shop Design'da!
Sektör için uluslararası arenada da sesini duyuracak olan Eurasia Shop Design'ın hedef katılımcı ülkelerini; Rusya, Belarus, Bulgaristan, Ukrayna, İran, Irak, Suriye, Yunanistan, Romanya, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, İtalya, Almanya, Belçika, Fransa, Polonya, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri oluşturuyor.

Mağaza, market donanımı, tasarımı ve teknolojileri alanında son ürünlerin sergileneceği fuarın katılımcı firmaları arasında 89 Mimarlık, Ahmet Yar Soğutma, Arca Raf , Interium Design, Ar-Çelik Raf, Arena Reklam, Arlight, Atılgan Mimarlık, Avolux, Aysan Raf, Bidonss, Buzdolabı Dünyası, Cevahir Reklam, Cfm Soğutma, Çamkıran, Çetinel Soğutma,Çözüm Soğutma, Decoress, Denker Elektronik, Depar Raf, Diktaş Soğutma, Efe Reyon, Elso Soğutma, EuroMetall, Fimak, Gökçelik, Gündoğdu, Hmk Satış Destekleme, Huzur Elektronik, İzodoor, Kaplanlar Soğutma, Karatek Aydınlatma, KBS, Kuzey Dizayn, Ledin Reklam, Lego Raf, Marmara Metal, Martek Soğutma, Mer-san Metal, Nokta Dizayn, Nurdil, Opinion Design, POS Destek, POS Tuning, Rafex, Reklamo TV, Sam-Tel, Sedef Endüstriyel, Seren Mobilya, Seton A.Ş., Sezmak, Star Aluminyum, STG Door, Teknik Kromaj, Tekso Soğutma, TMS Raf, TMT Endüstriyel,Teknodor, Uğur Soğutma, Uyum Mağaza Donanımları, Üçge DRS, ÜÇGE Elektronik, ÜÇGE Mağaza Ekipmanları, VKF Renzel, Wanzl, Yağmur Dizayn ve Yavuz Plastik yer alıyor.