M1 Merkez Konya, toplumsal sorumluluk etkinliklerine öncelik veriyor

Yıllardır Konyalılara ve Konya’yı ziyaret edenlere alışveriş imkanı sağlama yanında sosyal aktiviteleriyle de öne çıkan M1 Merkez Konya AVM, sağlıklı yaşam, kültür - sanat, sağlık, eğitim konularına daima öncelik vermeye devam ediyor. Bu konulardaki çalışmaları daima en yetkin kurumlarla beraber hayata geçiriyor

M1 Merkez Konya, toplumsal sorumluluk etkinliklerine öncelik veriyor

Konyalı kadınlar, her hafta pazartesi, çarşamba, perşembe günleri Konya Halk Eğitim Merkezi’nin yetkin spor hocaları tarafından yönetilen, sabahları 8.30- 9.30 arasında yapılan sağlıklı yaşam spor çalışmalarına M1 Merkez Konya AVM Salonu’nda büyük ilgi gösteriyor.

Konya’nın önde gelen eğitim kurumlarıyla ortak projeler üreten M1 Merkez Konya AVM’de son kez de Ekol Koleji işbirliği ile resim sanatına ilgi duyan yetenekli öğrencilerin yaptığı resimler sergilendi. Sergiye Konyalılar büyük ilgi gösterdi.

M1 Merkez Konya AVM, Konya Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği içinde kurslar yapıyor. Konya Halk Eğitim Merkezi tarafından yönetilen halk oyunları, drama, uygulamalı tiyatro, çeşitli müzik kursları yanında yabancı dil, el sanatları, güzel sanatlar kursları her yaştan yetenekli Konyalılara meslek kazanma fırsatı veriyor ve hayatına katma değer sağlıyor. Bu kurslar sonunda kursiyerlerin başarıları sertifikayla ödüllendiriliyor. Bugüne kadar bu kurslar sayesinde yaklaşık bin 900 katılımcı sertifika sahibi oldu.

Başarıya giden yoldaki en büyük destek olan Halk Eğitim Kursları devam ediyor. Yeni sertifikalar kursiyerleri bekliyor. Geçtiğimiz günlerde ayrıca Kimya Hatun Kadın Kooperitifleri Sergisi düzenlendi. Büyük katılımla gerçekleşen sergiye ilgi yoğundu.