M1 Merkez Konya AVM

M1 Merkez Konya AVM ziyaretçileri 14 Kasım 2013 Perşembe günü Dünya Diyabet Günü kapsamında konunun uzmanları tarafından bilgilendirildi. Etkinlik kapsamında ziyaretçiler kan şekeri ölçümü yaptırdı

M1 Merkez Konya AVM

Dünya Diyabet Günü kapsamında M1 Merkez Konya AVM’de yapılan etkinlikte ülkemizde yapılan araştırmalarda bireylerin diyabet hastalıklarının farkında olmadıkları konusuna dikkat çekilerek ziyaretçiler, hastalığın belirtileri, sebepleri ve komplikasyonları hakkında bilgilendirildi. Ayrıca belli periyotlarla yapılacak kan kontrolleri ve önceden alınacak tedbirlerle diyabetin neden olacağı organ hasarlarından korunma yöntemleri gibi son derece önemli bir konuda da bilinçlendirildi.

Şener: Memnuniyet duyuyoruz

M1 Merkez Konya AVM Müdürü Nuri Şener, “Son yıllarda hem ülkemizde hem de tüm dünyada bireylerin yaşam kalitesini etkileyen ve tüm hastalıklarda olduğu gibi bu hastalıkta da erken teşhis ve tedavinin önemi, konunun uzmanları tarafından halkımıza aktarıldı. Bu önemli bilinçlendirme etkinliği gerçekleştirmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.