M1 Konya AVM “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikalini ağırlayacak

M1 Konya AVM TRT Çocuk'un sevilen çizgi karakterleri Rafadan Tayfa ve ekibini Sağlık Bakanlığı'nın desteğiyle “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikaliyle çocuklarla buluşturacak. Tamamen ücretsiz olan etkinlik 25-26 Eylül günlerinde M1 Konya AVM’de olacak

M1 Konya AVM “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikalini ağırlayacak

M1 Konya AVM’de Müzikal öncesi Sağlık Bakanlığı tarafından tüm çocuklara diş fırçası ve diş macunu hediye edilecek. Ayrıca gösteri öncesi interaktif oyunlarla çocuklar doyasıya eğlenecekler. Müzikal, Kamil'in egzersiz hareketleriyle başlayacak. Çocuklar, Kamil ile birlikte egzersiz yaparken, sağlıklı yaşam için sporun önemi bir kez daha anlatılmış olacak. Müzikalde, Rafadan Tayfa ekibi diş bakımından sağlıklı beslenmeye kadar çocuklara çok önemli öğütlerde bulunacak.

 

M1 Konya AVM Müdürü Tamer YILMAZ etkinlik hakkında şunları söyledi: “Sağlık Bakanlığı’nın, Obezite ile mücadele kapsamında, çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi ve hareketli yaşamın teşvik edilmesine yönelik hazırladığı bu muhteşem ve bir o kadar da eğitici olan "Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa" müzikaline tüm çocuklarımızı bekliyoruz.”