Little Caesars CMO’su Pelin Çiftçioğlu “Fortune 50 CMO” Listesi’nde

Little Caesars Türkiye ve Çelebi Gıda Pazarlama Direktörü/CMO’su Pelin Çiftçioğlu, Türkiye’nin en büyük 500 şirketi üzerinde geçtiğimiz günlerde yapılan araştırma serisinin pazarlama ayağı olan “Fortune 50 CMO Listesi’nde en başarılı CMO’lar arasında yer aldı.

Little Caesars CMO’su Pelin Çiftçioğlu  “Fortune 50 CMO” Listesi’nde

CMO fonksiyonunun yükselen değerine dikkat çekmek amacıyla Fortune Türkiye’nin Global ve Avrupa ofisleriyle ortaklaşa hazırladığı; Türkiye’nin en büyük 500 şirketi üzerinde yapılan araştırma serisinin pazarlama ayağı olan “Fortune 50 CMO Listesi” açıklandı. Little Caesars Türkiye’nin reklam ve dijital pazarlama alanındaki yenilikçi ve yaratıcı çalışmaları ve kazanılan başarıyla, Little Caesars Türkiye ve Çelebi Gıda Pazarlama Direktörü/CMO’su Pelin Çiftçioğlu’da listede yer aldı.

Yenilikçi pazarlama stratejisi

Pelin Çiftçioğlu, Little Caesars Türkiye’nin pandemi ve sonrasında globale örnek olan pazarlama stratejileri ve uygulamalarına liderlik etti. Tüm bu faaliyetlerin başarısı, 2020 yılında yüzde 10 daralan yeme ve içme sektöründe Little Caesars Pizza’nın yüzde 25 büyümesinde etkili oldu. Şirket 2021 yılında bu rakamın üzerine yüzde 57,3 daha büyüyerek başarısını artırdı. Pandemi öncesinde başlayan dijital dönüşümünü, web ve mobil uygulama yatırımlarıyla sürdüren Little Caesars Türkiye, üçüncü parti satış kanallarına (yemeksepeti, getir, trendyol) en hızlı entegre olan markalardan biri oldu. Yeni satış kanallarının eklenmesi şirkete 2021 toplamında incremental olarak yüzde 25 oranında ciro artışı kazandırdı.

E-spora yapılan tutarlı yatırımlar, Sezarla Kazan Sadakat Programı, pizza dünyasında birbiri ardına gelen yenilikler ve bütünleşik iletişim çalışmaları markaya, reklam ve pazarlama dünyasının önemli ödüllerinden Kristal Elma, Felis, Altın Örümcek ve Mixx Awards’tan 2020 yılında toplam 13 adet, 2021 yılında ise 29 adet ödül getirdi.

 

Globalden de ödül geldi

Little Caesars’ın Türkiye operasyonu, Little Caesars Global tarafından Nisan ayında Las Vegas'ta gerçekleştirilen konferansta, iki büyük ödüle layık görüldü. Türkiye ekibi, reklam ve dijital pazarlama alanındaki yenilikçi ve yaratıcı çalışmalarıyla Uluslararası Üstün Pazarlama Ödülü'ne layık bulunurken Türkiye operasyonu büyüme ve gelişme yolundaki kararlılık ve eforuyla Pizza Onur Ödülü'nün sahibi oldu.

Little Caesars Pizza’nın tüm lezzetleri ve kampanyaları hakkında ayrıntılı bilgi için www.littlecaesars.com.tr adresini ziyaret edebilir, 444 52 44 ve 0850 800 30 15 numaralı telefonlardan ve 0532 010 52 44 whatsapp sipariş hattından sipariş verilebilir. Ayrıca Little Caesars Türkiye mobil uygulamasını indirerek Little Caesars fırsatlarından haberdar olunabilir.