Lezita’dan Türkiye’de bir ilk

Lezita, son derece yenilikçi bir sistem olan Hızlı Şoklama Sistemi’ni ilk olarak pazara sundu

Lezita’dan Türkiye’de bir ilk

Lezita’nın Türkiye’ye ve sektöre bir ilk olarak sunduğu Hızlı Şoklama Sistemi’nin sağlık, doğallık, lezzet ve tasarruf açısından fark yarattığını vurgulayan Lezita Zincir Mağazalar Satış Müdürü Mesut Ergül, “Lezita Lezzeti Âlâ Serimizde, Hızlı Şoklama Sistemi ile ürettiğimiz ürünler, her şeyden önce Türkiye pazarında bir ilk oluşuyla fark yaratıyor. Ürünlerimizin, piyasada satışa sunulan dökme donuk ürünlere göre en önemli avantajı ihtiyaç kadar kullanılabilmesi. Paketlerin içindeki her bir ürün, tek tek dondurulduğu için kullanılacak ürün ihtiyacı kadarı paketten tek tek alınabiliyor. Bu sayede de paketin tamamı çözdürülmek zorunda kalınmıyor. Piliç eti, sululuğunu kaybetmeden ve don yanığı oluşmadan doğal lezzetinde saklanabiliyor. Yenilikçi sistemimiz sayesinde tüketicilerimize sağlık, lezzet, doğallık ve tasarrufu bir arada sunuyoruz. Önümüzdeki dönemde tüm ürün grubumuzu bu sisteme dâhil edeceğiz” dedi.

Lezita’nın Türkiye’ye ve sektöre bir ilk olarak sunduğu Hızlı Şoklama Sistemi sayesinde piliçler, tek tek dondurulup paketlendiği için tüketiciler ihtiyaçları kadar pişiriyor. Sonradan pişirilmek üzere poşette kalan piliçler ise don yanığı oluşmadan, sululuğunu, doğal tazeliğini ve proteinini kaybetmeden sağlıklı bir şekilde saklanabiliyor. İlk olarak Lezzeti Âlâ Serisi’ndeki Piliç Yarım Fileto, Baget ve Uçsuz Kanat ürünlerine uygulanan Hızlı Şoklama Sistemi’nin önümüzdeki dönemde Lezita’nın tüm ürün gruplarında uygulanması planlanıyor.

Günlük taze piliçler önce şoklanıyor, sonra paketleniyor
Parça paket hattında günlük taze olarak temin edilen piliç parçaları hat boyunca bantlarda taşınarak, hiç bekletilmeden hızlı şoklama sistemi ile tek tek birbirine temas etmeden şoklanıyor. Şoktan çıkan piliç parçaları yine süre giden hatta otomatik tartım makinelerinde tartılarak, dikey dolum makinesinde paketleniyor.