Kipa ile çocuklar Ortaçağ’ın sırlarını keşfedecek

Kipa mağazalarında keyifli alışveriş deneyimi devam ediyor. Çiğli Kipa AVM, dünyanın beğenisini kazanan “Ortaçağ Çocuk Krallığı” etkinliğiyle minikleri keyifli ve eğitici bir yolculuğa çıkarırken, Balçova Kipa AVM’de çocuklar en sevdikleri masal kahramanlarıyla buluşuyor

Kipa ile çocuklar Ortaçağ’ın sırlarını keşfedecek

Alışveriş merkezlerinde düzenlediği etkinliklerde her yıl yüzlerce çocuğu ağırlayan Kipa, İzmir’deki Çiğli ve Balçova AVM’lerinde 2 büyük etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bugüne kadar dünyanın pek çok ülkesinde çocuklarla buluşarak büyük beğeni toplayan “Ortaçağ Çocuk Krallığı” etkinliği, 17 Ekim – 6 Kasım tarihleri arasında Çiğli Kipa AVM’de İzmirli çocuklarla buluşuyor. 6-11 yaş grubundaki çocuklar, etkinlikte önce döneme uygun kıyafetler giyen kral, kraliçe, prens, prenses, soytarılar tarafından karşılanıyor. Ardından kendi prenses veya şövalye kostümlerini giyerek, özel olarak tasarlanan Ortaçağ Kalesi’ne giriş yapıyorlar. Gruplara ayrılan çocuklar, atlı mızrak turnuvası, at nalı fırlatma ve okçuluk gibi interaktif oyunlara katılırken, kral ve kraliçe turnuvaları kaleden izliyor.

Her biri prenses ve şövalye
Minikler, etkinlikte ayrıca Ortaçağ yaşantısının ayrılmaz parçaları olan at arabalarını ve Ortaçağ çadırlarını yakından inceleyebiliyor, maket şehir ve şövalye kostümlerinin de aralarında bulunduğu sergileri gezerek bilgi dağarcıklarını genişletebiliyor. Etkinliği ziyaret eden her çocuğa “şövalye” sertifikası hediye ediliyor.

Okul grupları için özel seanslar
Saat başı bir seansın düzenleneceği etkinlikte, seanslar ortalama 45 dakika sürüyor ve her seansa en fazla 30 çocuk katılabiliyor. Ücretsiz olarak düzenlenen etkinlikte, hafta içi 10.00 – 16.00 saatleri ise okul gruplarına ayrılıyor.