Perakende

Necati Ufuk Toydemir

Ceylan Karavil Park AVM Müdürü

Necati Ufuk Toydemir, Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü’nden 1997 yılında mezun oldu, ICSC Uluslararası Mesleki Gelişim Okulu’nun iki sınıfını da başarıyla tamamladı.

Alışveriş ve perakende sektörüne 2006 yılında Samsun Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde AVM Genel Müdürü olarak başladı.

2012 Ocak ayında Gaziantep Sanko Park Alışveriş Merkezi Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

2013 Mart ayında Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi Müdürlüğü görevine atanan Toydemir; 2014 yılında ICSC European Shopping Centre Awards 2014 Commendation Ödülü’nü kazanan projeyi yürüttü.

2015 yılında “2015 Mutlu Çocuk” sosyal sorumluluk projesinde gene Toydemir imzası vardı.

2016 yılında Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde 6 bin 972 adet origami turna kuşunun geri dönüşüm kağıtları ile sergilenmesi sonucu dünya çocuk rekorları kitabına giren projenin de mimarı olan Toydemir Aralık 2017 tarihinde MarkAntalya Alışveriş Merkezi Müdürü olarak yeni görevine başladı.

2018 yılının sonundan itibaren MallMark bünyesinde yönetim yardımcı direktörü olarak görev aldı.

1 Haziran 2021 tarihinden itibaren Emre Şen tarafından kurulan ve perakende sektörünün AVM kanalında dinamik bir bakış açısı yaratarak, yeni yönetim modelleri geliştirme amacını taşıyan ve portföyünde bulunan toplam 14 projede konularında uzman kadrosuyla butik hizmet vermeyi sürdüren ENS Danışmanlık bünyesine katılarak 65.000 m2 kiralanabilir alana sahip, bünyesinde barındırdığı ulusal ve uluslararası markalarla Doğu’nun ve Güneydoğu’nun en büyük alışveriş merkezi olan Karavil Grup ve Ceylan Grup ortaklığı yatırımı olan,   Ceylan Karavil Park AVM nin müdürlüğü görevine başlamıştır.