Keskinoğlu'ndan 18 milyon TL’lik yatırım

Keskinoğlu, 6 bin metrekarelik kapalı alana kurduğu, yıllık 40 bin ton üretim kapasiteli yeni kesimhanesiyle 200 kişiye istihdam sağlarken, ihracatını yüzde 30 artırarak 110 milyon dolara ulaştırmayı, iç pazardaki payını da yüzde 9’dan yüzde 12’ye yükseltmeyi hedefliyor

Keskinoğlu'ndan 18 milyon TL’lik yatırım

Sektöründe 50’nci yılına giren Keskinoğlu, iç pazardaki talebin büyümesi ve yoğun ihracat faaliyetleri nedeniyle 2013 başında yeni kesimhane yatırımını devreye aldı. Saatte 6 bin adet kesim kapasitesine sahip yeni tesisle birlikte Keskinoğlu’nun yıllık kesim kapasitesi yüzde 30 artarak 170 bin tona çıktı. İleri teknolojiye sahip modern makineler ile donatılan tesisteki kesim sürecinin ilk aşamasında ise elle kesim yöntemi uygulanıyor.

“Bu sene 110 milyon dolar ihracat yapacağız”
Hem iç pazarın büyüdüğünü hem de ihracat yapılan pazarlardaki artan talebi karşılamak için kapasite artışına ihtiyaç duyduklarının altını çizen Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, “Türkiye pazarında hızlı bir büyüme yaşanıyor. Türkiye’de kişi başı beyaz et tüketimi ilk kez AB pazarına yaklaştı. Bu yıl Türkiye beyaz et pazarı ihracatta yüzde 10-15 oranında bir artış hedefliyor. Keskinoğlu olarak biz ise bu yıl ihracatımızı yüzde 30 arttırarak 110 milyon dolara çıkaracağız. Şu anda 75 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz ve ihracat yaptığımız ülkelerdeki pazar payımız her geçen gün artıyor. Bu amaçla, gelen talepleri karşılamak için bu yılın başında 18 milyon TL yatırımla kurduğumuz yeni tesisimizi faaliyete aldık. Tam kapasite olarak üretim yapan bu son kesimhane ile birlikte yıllık kesim kapasitemiz ise 130 bin tondan, 170 bin tona yükseldi” diye konuştu.