Keskinoğlu, grubunda Ege Bölgesi’nin ihracat ikincisi oldu

Keskinoğlu, 2012’de yaptığı piliç eti, ileri işlem ürünleri ve yumurta ihracatıyla, Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçılar Birliği tarafından en çok ihracat gerçekleştiren 2’nci firma olarak ödül aldı

Keskinoğlu, grubunda Ege Bölgesi’nin ihracat ikincisi oldu

Bu yıl 50’nci yılına giren ve gerçekleştirdiği ihracatlarla Türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden Keskinoğlu, geçtiğimiz günlerde Ege ihracatçılar Birliği’nde düzenlenen ödül töreninde, piliç eti, yumurta ve ileri işlem ürünleriyle gerçekleştirdiği 88 milyon dolarlık ihracatla bölgenin en çok ihracat yapan 2’nci firması olarak ödül aldı.

Keskinoğlu adına ödülü Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Sinan Kızıltan’dan alan Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Keskin Keskinoğlu, “2012’de toplam 88 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Bu yılsonunda ihracatımızı yüzde 30 artırarak 115 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Amacımız Egeli bir marka olarak Türkiye’yi bütün dünyada gururla temsil eden global bir marka olmak” dedi.  

Keskinoğlu’nun başlıca ihracat gerçekleştirdiği ülkeler arasında; Amerika, Almanya, Abu Dhabi, Azerbaycan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Çin, Danimarka, Dubai, G.Afrika, Gine, Gürcistan, Hong Kong, Irak, İngiltere, İsviçre, İsrail, İsveç, Japonya, Katar, Kanada, Kıbrıs, Kosova, Kuveyt, Malezya, Maldivler, Mayotte Adaları, Makedonya, Norveç, Rusya, Singapur, Suudi Arabistan, Soçi, Özbekistan, Tacikistan, Ukrayna, Türkmenistan, Yemen ve KKTC yer alıyor.